21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Знімай хутро назавжди!»: у Полтаві агітували проти використання хутряного одягу

Полтава долучилася до першої всеукраїнської антихутряної акції по боротьбі за права тварин. Її лозунг – «Знімай хутро назавжди!». Так, 24 лютого у ТРЦ «Київ» відбувся захід, учасники якого закликали жителів міста відмовитися від хутряного одягу.

Організаторами акції в Полтаві стали БО «Центр захисту живої природи «Юний європеєць» та «База донорів для собак і котів у Полтаві й Полтавській області». Депутат від фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді, керівник Центру захисту живої природи «Юний європеєць» Майя Матвєєва говорить: акція ставить перед собою три основні мети:
– Ми закликаємо українців відмовитися від хутра. Маємо надію, що ця акція сприятиме зниженню попиту на натуральне хутро, адже кожна придбана шуба тягне за собою десятки та сотні смертей тварин. Окрім того, ми хочемо надихнути дизайнерів забути про цей «кривавий» матеріал. На сьогодні 18 українських дизайнерів уже відмовились від створення одягу з натурального хутра. Також мета акції полягає у зверненні до депутатів Верховної Ради України щодо заборони в Україні діяльності хутряних ферм. Відповідний законопроект був направлений до Верховної Ради 7 лютого.

Долучилися до акції вихованці школи «Юний європеєць», волонтери, небайдужі полтавці. Підтримують антихутряну ініціативу і представники міської влади:
– Ми розуміємо, що ця проблема актуальна і про неї треба говорити кожного дня. Бо коли тварин вирощують, щоб убивати для виготовлення шкіряних та хутряних виробів, – це негуманно, – зауважила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко. – За допомогою цієї акції ми хочемо звернути увагу людей на цю проблему. Основна наша мета – щоб і полтавці, й українці загалом підтримували європейські традиції використання штучних, а не натуральних виробів.

Депутат від фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов наголосив на важливості виховання в людях любові до навколишнього середовища. Говорить, що тварини потребують нашого захисту:
– Мало хто з нас задумується над цією проблемою. А такі акції закликають людей бути гуманними, любити довкілля та берегти його. Тепер є чимало альтернатив хутряним виробам. Світова практика показує, що можна гарно одягатися, не завдаючи шкоди природі. Вважаю, що ми маємо переймати таку практику.

У рамках акції вихованці школи «Юний європеєць» підготували костюмоване дійство, під час якого розповідали про життя тварин та закликали гуманно ставитися до них та не вбивати. Волонтери з плакатами демонстрували своє ставлення до проблеми та закликали полтавців не носити одяг із натурального хутра.

За активну громадянську позицію, розвиток волонтерства, благодійництво, вагомий внесок у захист живої природи та охорону довкілля мистецькі колективи Міжнародної дитячої школи «Юний європеєць» та ТРЦ «Київ» були нагороджені Подяками управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому.

Заходи в рамках першої всеукраїнської антихутряної акції по боротьбі за права тварин проходили в Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Тернополі, Запоріжжі, Житомирі, Львові, Миколаєві.

Юлія Романенко
Іван Мольченко, 04.03.2019, 16:25144
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень