20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтавські «Соколики» здобули перемогу на міжнародному танцювальному фестивалі

15-17 лютого в Івано-Франківську проходив ХХІХ Міжнародний фестиваль танцю «Фест – 2019». Лауреатами I ступеня в номінації «Народна хореографія» на ньому стали полтавці – зразковий хореографічний ансамбль «Соколики» під керівництвом Людмили Сокіл.

На цей захід прибули колективи з Хмельницького, Києва, Южноукраїнська, Чернівців, Коломиї, Великодолинського та інших міст, сіл України, а також із сусідньої Польщі. «Соколики» приїхали сюди представляти Полтаву вперше.

– На фестиваль-конкурс нас запросила його засновник і директор Леонілла Жодік. Ми познайомилися з нею в Латвії на Днях української культури в серпні 2018 року. Ніколи не були в Івано-Франківську, тож вирішили прийняти запрошення. Загалом я намагаюся, щоб кожні півроку діти виїжджали кудись, показували себе. Ми виступаємо на Полтавщині, звісно. Але й не тільки тут. Від самого початку, а колективу вже 15 років, у нас повелося, що їздимо Україною. Восени, наприклад, побували у Львові. Фестивалів, конкурсів багато, вони всі різні й у плані організації, і в плані матеріального забезпечення. Є серед них престижні й не дуже. Цей фестиваль-конкурс, я думаю, варто віднести до престижних. На ньому було дуже поважне професійне журі: заслужений працівник культури України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня Галина Чайковська, співзасновник балету А6, хореограф передматчевих церемоній Євро-2012 у Києві Адам Вільям Уедраого та інші, – розповіла художній керівник «Соколиків» Людмила Сокіл.

Фото з кубком на згадку після конкурсу.
Учасники хореографічного змагання демонстрували свою майстерність у народному, бальному, естрадному, спортивному та класичному танцях. Крім того, у фестивалі взяли участь команди аеробіки. Усього був представлений 41 колектив. Переможців визначали в 15 номінаціях у різних вікових категоріях.

Полтавці виступали двома групами (старшою й середньою), які мають уже сценічний досвід і високий рівень майстерності. Для кожної були підготовлені по три народно-сценічні танці. Брали як балетмейстерські постановки, так і власні композиції Людмили Сокіл, наприклад, польку «Чепурушечка» з «триндичками» (приспівами), що поставлена на основі народного танцю, записаного в Семенівському районі. У гала-концерті старша група виконала «Волинянку», середня – «Слобожанську польку».

– На таких фестивалях танці виконуються вперемішку: бальний, естрадний, народний тощо, немає розподілу по номінаціях. І найважче для дітей, психологічно складно виступати після сучасного танцю. А нам випали саме такі виступи, – поділилася Людмила Сокіл.

Та «Соколики» впоралися – і посіли в «Народній хореографії» перше місце. Окрім кубка й диплома, вони отримали пам’ятні подарунки й медалі. Також організатори порадували юні таланти дискотеками, екскурсіями містом, відвідуванням Яремчі та Буковелю.

– У нас не було жодної вільної хвилини. Діти привезли безліч незабутніх вражень. Особливо їм сподобався Буковель. Для тих, хто живе на рівнині, гори – це завжди щось неймовірно прекрасне. Вразив і Івано-Франківськ. «Соколики» помітили, що це дуже чисте місто, затишне. Ми жили в центрі. Нас забезпечили житлом, харчуванням – загалом організація заходу була на найвищому рівні. Коли гуляли, роздивлялися старовинну архітектуру. Помітили одну річ – вулиці прикрашені багатьма ковальськими виробами. Виявилося, що щороку тут проходить фестиваль ковалів, і після нього деякі витвори залишаються на вулицях для окраси, – пригадала Людмила Сокіл.

Після Івано-Франківська ансамбль збирається до Латвії – знову отримав запрошення. На думку його керівника, поїздки на будь-які конкурси, фестивалі – це, окрім набуття професійного досвіду, самоствердження, іще й знайомство з країною не по підручнику, телевізору, інтернету, а наживо. Походити, побачити, відчути…

– Це ніби виховання особистості. Тут і не треба додатково говорити про патріотизм. Діти, знаючи Україну, починають її любити, пишатися нею. Коли зустрічаюся зі своїми колишніми вихованцями, найперше, що вони згадують, – це поїздки, враження. До речі, нині ми готуємося до ювілейного звітного концерту «Соколиків» із нагоди 15-річчя. Чекаємо всіх наших випускників. Деякі вже виявили бажання виступити як ветерани колективу. І запрошуємо батьків приводити дітей до нас, – зазначила Людмила Сокіл.

На сьогодні в ансамблі займається 70 чоловік. А за минулі роки з нього випустилося понад півтисячі танцюристів.
Віолета Скрипнікова, 05.03.2019, 12:32162
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень