19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Перший весняний об’їзд: «дорожня карта» робіт для комунальників

Навесні сходить сніг, відкриваючи очам не надто привабливу картину брудної післязимової Полтави. Над наведенням ладу на вулицях та в інших місцях громадського користування активно починають працювати комунальні служби. Таке першочергове завдання поставив перед ними заступник міського голови, член команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Олексій Чепурко.

Як відомо, саме з його ініціативи відроджено колись традиційні, а останніми роками забуті об’їзди Полтави. Керівники всіх комунальних служб (КАТП-1628, «Міськсвітло», «Декоративні культури» та інші) збираються у вівторок вранці біля порогу міської ради, сідають у автобус і вирушають для перевірки стану благоустрою обласного центру. Маршрут об’їзду прокладають заздалегідь, спираючись на звернення полтавців, котрі надійшли до відділу оперативного реагування міськвиконкому.

Огляд доріг у віддалених районах.
– Під час об’їздів комунальники бачать проблеми на власні очі, а не з вікна свого кабінету, зазначає Олексій Чепурко. – Це їх стимулює відповідальніше ставитися до обов’язків, працювати швидше і якісніше. Вони отримують обсяг конкретних завдань, виконання яких перебуває на суворому контролі.

Перший весняний об’їзд містом тривав чотири години. Розпочавши з великого «кільця», комунальники оглянули більшість мікрорайонів Полтави – від Яківців до Левади.

Найбільша проблема – засміченість вулиць після сходження снігу. Це своєрідне дзеркало вихованості й сумління полтавців, точніше, відсутності в значної частини обох цих чеснот.

За результатами об’їзду комунальники мають прибрати та вивезти сміття з вулиць Миру та Панянка, площі Слави, зупинки «Млинкомбінат», біля контейнерних майданчиків на розвороті тролейбуса на вулиці Зіньківській, негабаритне сміття на Маршала Бірюзова, Зіньківській, Небесної сотні, зачистити газони на вулиці Миру та на перехресті Миру з Небесної сотні. І це, звісно, ще не весь список. На момент написання статті сміття вже прибрали на Панянці, Миру, Небесної сотні та площі Слави.


Територія біля Центрального ринку – особливо проблемна. Постійний рух транспорту й людей, виносні торгові місця, де тільки можна, а переважно – де не можна, і все це в багні та калюжах. Олексій Чепурко дав розпорядження інспекції по контролю за благоустроєм вжити заходів до суб’єктів господарювання, розташованих на вулицях Шевченка та Чорновола, щодо утримання закріплених за ними територій у належному санітарному стані. Останніми роками підприємці не відчувають належної відповідальності перед законом і громадою, тому відроджена інспекція покликана цю ситуацію виправити.

Не кращий вигляд має після зими й асфальтове покриття. За зверненнями людей комунальні служби взялися засипати провалля на пішохідній доріжці на перехресті вулиць Ляхова й Соборності, ліквідовувати ямки на перехресті Європейської та Київського шосе. Замінюють комунальники й зниклі каналізаційні решітки на вулицях Маршала Бірюзова та Ковпака, перехресті Великотирновської й Шилівської.

На Решетилівському, Супрунівському шляхопроводах та мості через Ворсклу (вул. Миру) зупинилися детальніше.

– Сесія міської ради виділила кошти на заміну колесовідбійної огорожі, – говорить Олексій Чепурко. – Вона іржава, благенька, тому небезпечна – не втримає автомобіля, і той може на повному ходу злетіти з мосту. Нині на розробку проектів уже спрямовано кошти. Ми вивчали всі можливі варіанти металу, з якого виготовлятимуть відбійники. Хочемо вибрати такий, щоб не потребував щорічного фарбування. Адже кожен рік на це витрачаються гроші, які можна використати для розв’язання інших нагальних проблем полтавців.

Усі доручення, дані за результатами об’їзду, взяті на контроль. Їх виконання перевірять під час наступних об’їздів.

Денис Компанієць
Іван Мольченко, 07.03.2019, 13:53156
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень