21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Олександр Глазов: «Бюджет участі» робить місто таким, яким його хочуть бачити полтавці»

Реалізація суспільно важливих проектів, залучення жителів Полтави до розподілу частини бюджетних коштів, активізація їх у напрямах розвитку міського середовища, соціальних та освітніх проектів. Саме такі основні завдання міської цільової програми партиципаторного бюджетування, що діє в Полтаві вже четвертий рік поспіль.

Однією з успішних ініціатив, що знайшла підтримку серед містян у 2018 році, став проект «Університет третього віку». Понад тисячу полтавців підтримало його, і вже тепер він активно реалізується. Заняття для людей мудрого віку проходять на базі полтавських вишів, КО «Інститут розвитку міста» та ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини».

Автори проекту зазначають: його мета – підвищення рівня громадянської та соціальної активності людей пенсійного віку. Головне гасло ініціативи – «Освіта впродовж життя».

Голова робочої групи з партиципаторного бюджетування Олександр Глазов та слухачі «Університету третього віку».
Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов говорить: підтверджує важливість зазначеної ідеї як кількість людей, що підтримала її, так і динаміка залучення «студентів» до «Університету третього віку»:
– З-поміж усіх малих проектів, які були заявлені до конкурсу в 2018 році, цей набрав найбільшу кількість голосів – 1028. На його реалізацію спрямовано більш ніж 470 тис. грн, – зауважив Олександр Глазов. – Цей проект – своєрідне середовище для спілкування, саморозвитку та самореалізації людей похилого віку. Нині «Університет третього віку» налічує понад 500 слухачів.

До уваги «студентів» «Університету третього віку» запропоновані дисципліни, що стосуються інформаційно-комунікативних технологій, історії, мовного етикету, а також курси психологічного спрямування – управління конфліктами та управління стресом. Окрім того, у рамках проекту проводяться різноманітні майстер-класи.

Серед слухачів цього проекту і Катерина Колеснікова. Жінка говорить: незважаючи на вік у паспорті, у душі – завжди молода і прагне до розвитку:
– Навчатися необхідно протягом усього життя, адже воно змінюється, технології активно розвиваються. На пенсії особливо важливо йти в ногу з часом. Людина повинна знати і закони, і спілкуватися на сучасному рівні, і володіти новими ґаджетами. Якщо ти пішов на пенсію, це не означає, що життя закінчилося.

Долучитися до участі у проекті «Університет третього віку» може кожен охочий, який прагне набути нових знань та вмінь для адаптації у новому інформаційному середовищі. Вікова категорія слухачів «Університету третього віку» – від 55 років.

Не лише над реалізацією проектів-переможців минулого року працює міська влада. Олександр Глазов зауважив: серед проектів-переможців минулих років є такі, що з тих чи тих обставин реалізувати не вдалося. Проте, наголошує він, усі ці ініціативи повинні бути втілені.

Аби обговорити проблемні питання реалізації проектів-переможців минулих років, було проведено робочу нараду за участі головних розпорядників коштів, відповідальних виконавців, представників підрядних організацій та авторів переможних ідей минулих років.

– Нині є багато питань від авторів проектів-переможців попередніх років. Ми намагаємося зробити все, щоб у поточному році реалізувати ці проекти. Активно займаємось питаннями тих проектів, за реалізацію яких відповідає управління житлово-комунального господарства та управління капітального будівництва, – розповів Олександр Глазов.

Серед ще не реалізованих проблемних проектів – ініціатива «Скейтпарк». Начальник управління капітального будівництва Володимир Годня зауважив, що проблема проекту полягає в тому, що він не може бути реалізованим у парку культури та відпочинку «Перемога», як запропонував автор, адже вже розроблений план реконструкції парку. Натомість запропонував вибрати іншу ділянку в місті для втілення проекту. Попереду – обговорення з автором ідеї можливості розміщення скейтпарку на іншій ділянці та розгляд можливих варіантів його розміщення.

Обговорили і питання реалізації проектів «Еко-парк Райський сад» та оздоровчо-розважальної зони «Нове покоління», за реалізацію якого відповідає управління житлово-комунального господарства. Так, щоб реалізувати ці проекти, слід визначити та вказати чіткі межі реалізації обох проектів та вирішити низку інших організаційних питань.

Відповідні управління отримали доручення щодо продовження роботи з авторами проектів-переможців минулих років, аби якнайшвидше здійснити задумане.

Олександр Глазов наголошує: «Бюджет участі» покликаний залучити якомога більше полтавців до процесів розвитку міста:
– «Бюджет участі» – це інструмент демократії, коли містяни можуть не лише висловити своє бачення розвитку міських територій та розвитку громади загалом, але й мати вплив на ці процеси. Тому ми працюємо над тим, аби цей інструмент у Полтаві був справді дієвим. Щоб між владою та громадою був конструктивний та плідний діалог, який дозволить зробити Полтаву саме таким містом, яким його хочуть бачити полтавці.

Юлія Романенко
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 07.03.2019, 14:09131
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень