19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

ЖКГ Полтави вчора й сьогодні: посилена увага — людям з інвалідністю

Узявши відповідальність за житлово-комунальне господарство Полтави, команда Олександра Удовіченка розв’язує проблеми, що накопичувалися роками.

Більшості людей важко навіть уявити, як живуть полтавці з інвалідністю. Фактично їхній щоденний побут – це смуга перешкод, котру успішно подолати вдається далеко не всім. Брак пандусів чи спеціальних місць на автостоянках виникає не сам собою. Усе це наслідок бюрократичної байдужості. За останні роки вона пустила у владній системі Полтави глибоке коріння.

Віталій Горпініч та Сергій Зубань.
Обітнути його – раз і назавжди – поклала за мету команда Олександра Удовіченка «Рідне місто».

– Коли до нас звертається людина з інвалідністю, ми намагаємося допомогти їй максимально швидко, – говорить начальник відділу оперативного реагування міськвиконкому, член команди «Рідне місто» Сергій Зубань. – Якщо не вистачає техніки чи персоналу, знімаємо їх з інших об’єктів. І хоча до моїх обов’язків входить передусім прийом звернень від громадян, але такі особливі випадки я беру на особистий контроль.

Найчастіше людей з інвалідністю турбують зупинені ліфти. Адже тоді для чоловіків і жінок, рухи яких обмежені, зупиняється саме життя. Вони стають в’язнями своїх помешкань. Ліфти в таких будинках ремонтують у першу чергу.

Коли випадає сніг, посилену увагу надають заїздам до будинків, де живуть люди з інвалідністю. Чистять для того, щоб туди могли безпроблемно під’їхати спеціальні таксі з підйомником – їх для перевезень надають територіальні центри соціального захисту.

Але, крім глобальних, завжди є проблеми, пов’язані з конкретними людьми. Віталій Вікторович живе на вулиці Дослідній,3. Для нього, прикутого до візка, навіть невеликий сніг – значна перешкода в пересуванні. А цьогорічні великі опади взагалі зробили рух неможливим.

З проханням розчистити подвір’я багатоповерхівки чоловік звернувся до головного комунальника Полтави, члена команди «Рідне місто» Олексія Чепурка. Той відразу ж доручив підпорядкованим службам розв’язати проблему.
Чистили два дні поспіль. Першого позбулися намерзлої криги, другого пригнали трактор, щоб розгорнути снігові замети.

Сергій Зубань особисто перевірив якість роботи. Заодно уважно вислухав додаткові прохання Віталія Вікторовича, серед яких – облаштувати зручніший з’їзд через бордюр. Як тільки дозволить погода, побажання виконають.

– Ми прагнемо зробити Полтаву доступною для всіх жителів, зокрема для маломобільних груп, – наголошує Сергій Зубань. – Усе, що для цього потрібно, – подивитися на проблеми їхніми очима. Тримаємо постійний зв’язок з Іриною Твердохліб – регіональним представником Всеукраїнського громадського об’єднання Національної асамблеї людей з інвалідністю, ми завжди готові до співпраці з усіма організаціями, що опікуються полтавцями, які опинилися в складних життєвих умовах.

Житлово-комунальне господарство оновлюється. Команда Олександра Удовіченка діє.

Денис Компанієць
Іван Мольченко, 11.03.2019, 15:26143
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень