21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Подолати зло можна лише спільними зусиллями

У Полтавській місцевій прокуратурі відбулася координаційна нарада правоохоронних органів міста і Полтавського району, на якій розглянули стан протидії злочинам у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів та прекурсорів. У її роботі взяли участь і заступники міського голови Полтави Людмила Бойченко та Іван Сватенко.

З доповіддю на нараді виступив керівник Полтавської місцевої прокуратури Євген Асташкін. Аналізуючи роботу правоохоронних органів, він неодноразово вживав слово «провальна» – саме так характеризуючи діяльність, а точніше бездіяльність певних структур за тими чи тими напрямками роботи в певному питанні. Це стосувалося і роботи патрульної поліції, і відділів Нацполіції у Полтаві, і підрозділів, які безпосередньо займаються протидією «наркоманській» злочинності. А тут багато провалів і через непрофесіоналізм самих працівників поліції, не знання ними законодавства, внаслідок чого чимало справ фактично розвалюється, навіть не дійшовши до суду. Недостатньо працюють і слідчі органи, погано ведеться розшук підозрюваних у скоєнні злочинів, пов’язаних з наркоманією, а відтак багатьом фігурантам у цих справах вдається переховуватися, уникаючи покарання. Фактично поза зоною впливу правоохоронних органів опинилася так звана аптечна наркоманія, відтак торік жодного випадку порушень у цій сфері не зафіксовано, хоча усім зрозуміло, що вона є. Відзначалося, що наркобізнес проникає навіть у заклади виконання покарань.

Під час засідання.
Справжньою бідою прокурор назвав розповсюдження наркотичних засобів у місті через так звані закладки. Потенційні клієнти і продавці наркотичного зілля застосовують тут і сучасні засоби зв’язку, і соцмережі, але не гребують і старими перевіреними методами – «трафаретні» написи на фасадах будинків, які для полтавців, на жаль, стають уже звичним явищем.

Тут, на думку Євгена Асташкіна, треба більше працювати з молоддю, адже саме вона здебільшого втягнута у цю «сферу діяльності». Адже і «закладчики», і «рекламісти», не кажучи вже про потенційних споживачів, – це здебільшого молодь: учорашні школярі, студенти…

Прокурор наголошував, що в цій діяльності слабкою ланкою залишається і відсутність чіткої стратегії та комплексного підходу до справи, не кажучи вже про погану співпрацю з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськістю. Так, на його думку, у Полтаві за прикладом багатьох інших міст варто було б заборонити і продаж спиртного у нічний час, адже саме алкоголь стає причиною багатьох злочинів у цей період. Про це свідчить і резонансний випадок, пов’язаний з убивством біля нічного клубу, який трапився не так давно у Полтаві.

Зі співдоповіддю на нараді виступив прокурор Полтавської місцевої прокуратури Григорій Гринь, який теж акцентував увагу на нагальних проблемах роботи в цьому питанні, розшифрувавши це і на конкретних прикладах.

Про діяльність полтавської поліції та проблеми, які існують нині в цій роботі, поінформували також начальник Полтавського відділу поліції ГУ НП в області Олександр Тарела, заступник начальника управління протидії наркозлочинності ГУ НП в області Сергій Циганенко, заступник начальника Управління патрульної поліції в Полтавській області Сергій Кодовбенко, виконувач обов’язків заступника начальника відділу протидії кіберзлочинам ГУ НП в області Сергій Васильченко.
На актуальних питаннях щодо співпраці з правоохоронними органами акцентували увагу присутніх Людмила Бойченко та Іван Сватенко.

За підсумками наради підготовлене відповідне рішення, одним із напрямків реалізації якого стане створення координаційно-контактної групи, що дозволить узгодити діяльність усіх причетних до справи служб і організацій. Головний же висновок такий: біду можна здолати лише спільними зусиллями. І тут не повинно бути крайніх.
Віталій Скобельський, 11.03.2019, 16:21151
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень