21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві Кобзаря декламують навіть іноземці

У понеділок, 11 березня, у приміщені торгово-розважального центру «Метрополітан» у Resto-club «Подіум» провели традиційний творчий конкурс «Шевченкові думи» з нагоди 205-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря. Його організувало управління у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому і Студентська рада міста.

За перемогу в конкурсі боролося 35 студентів із вищих навчальних закладів Полтави. Кожен із них підготував оригінальний художній номер.

– Основним завданням учасників було не просто розповісти вірш, а через свій виступ передати емоції, закладені у творі, продемонструвати свої артистичні здібності, – говорить голова Студентської ради Сергій Шабельник.

Організатори заходу наголошують: конкурс «Шевченкові думи» – це ще один крок до пізнання творчості Кобзаря. Його метою стало вшанування пам'яті відомого письменника, виявлення та підтримка обдарованої молоді, розвиток естетичних ідеалів, почуття прекрасного та духовного збагачення особистості.

– Цей конкурс став для нашого міста традиційним. Він допомагає знайомитися із кращими творами нашого улюбленого письменника Тараса Шевченка. Також це реальна платформа для творчого зростання молоді, – говорить заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов. – Думаю, що такі заходи відкривають творчий потенціал учасників та слугують своєрідним поштовхом для подальших звершень.

До складу журі увійшли начальник управління у справах сім ’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Олена Бабенко, Сергій Шабельник, переможниця творчого конкурсу «Шевченкові думи – 2018» Ірина Баланда, ведучий, учасник шоу «Х-фактор» Євгеній Попов, керівник народного театру «Рандеву» Лілія Ракетська.

– Надзвичайно важливий захід. Пишаюся тим, що у цьому залі зібралася така величезна кількість талановитої молоді. Під час підготовки конкурсу навіть не сподівалися, що зареєструється аж стільки учасників. Вважаю, що – це успіх, – зазначає Олена Бабенко. – Інтерес до творчості Тараса Шевченка не згасає. Адже це визначна людина для нашої нації, пророк. Його вірші не втратили своєї актуальності й донині. Вони спонукають людей до дії, змушують замислюватися над тим, як нам потрібно жити. І найголовніше, що в них ідеться про те, що Україна має бути вільною.

Також Олена Миколаївна підкреслила, що до творчого конкурсу «Шевченкові думи» долучаються навіть іноземні студенти. І це не дивно, оскільки творчість видатного Кобзаря перекладена багатьма мовами світу. І кожна нація знаходить у цих віршах щось своє, рідне.

У виконанні молоді зі сцени лунали уривки з поем «Катерина», «І мертвим, і живим, і ненарожденним…», а також «Лілея», «Мені тринадцятий минало», «На вічну пам’ять Котляревському» та багато інших.

За підсумками конкурсу гран-прі здобула студентка Полтавського університету економіки і торгівлі Вікторія Шевченко. Перше місце посів студент Української медичної стоматологічної академії Владислав Чебикін, друге – студентка того ж закладу Антоніна Кривошеїна, третє – студент аграрно-економічного коледжу Володимир Стешенко.

Переможцям вручили дипломи та книги про долю Тараса Шевченка. Усі ж учасники конкурсу отримали подяки за участь та солодкі подарунки від організаторів заходу.

Юрій Іванов
Іван Мольченко, 13.03.2019, 15:47180
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень