19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У 1-й МКЛ установили сучасний комп’ютерний томограф

Нещодавно для комунального підприємства «1-ша міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» за кошти міського бюджету був придбаний сучасний комп’ютерний томограф. На сьогодні цей апарат уже змонтований і працює
в тестовому режимі.

Фахівці медзакладу ознайомили Андрія Матковського з перевагами обраної моделі томографа.
– Без правильної діагностики неможливо якісно лікувати людей, але це на сьогодні справа недешева, тому для всіх городян депутати прийняли програму безплатної сучасної діагностики, – сказав голова найбільшої у Полтавській міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський. – Із одного боку, були виділені кошти на проведення магнітно-резонансної та комп’ютерної томографії без стягування плати з пацієнтів, які приходять за направленнями лікарів до лікувально-діагностичного центру «Медіон», із другого – закуплений комп’ютерний томограф у 1-шу МКЛ.

Таке придбання обійшлося бюджету в 11 млн грн, іще 1,3 млн грн надійшло на облаштування приміщення під КТ. Ці кошти дали можливість замінити мережу електропостачання, вентиляції та підсилити перекриття підлоги, тобто в повному обсязі забезпечити всі необхідні захисні вимоги для роботи техніки. Нині облаштування та встановлення апарату вже завершені, він працює в тестовому режимі. Медичний персонал пройшов навчання роботі на комп’ютерному томографі.

Придбаний апарат – 16-зрізовий, із можливістю ангіографії й 3D-сканування. Він дозволяє виконувати як нативні (або звичайні) дослідження, так і з контрастним введенням препарату для уточнення, виключення якихось патологій. Аналогічні томографи працюють на сьогодні в Запоріжжі, Бердянську та ще кількох містах України. За відгуками, вони гарно зарекомендували себе.

– Такі КТ дають змогу значно підвищити рівень діагностики багатьох захворювань, зокрема неврологічного й травматологічного профілю, – повідомила директор медичного закладу Ганна Селькіна. – Ця техніка дуже потужна, розрахована на тривалу роботу. Ми потребували саме такої. На сьогодні за добу в лікарні в середньому робиться 140–160 рентгенівських досліджень. Травми, політравми стають причинами звернень до нас приблизно в 70% випадків. Цей томограф дає змогу проводити скринінгове обстеження всіх травм.

Це дуже важливо, особливо якщо пацієнтів привозять із численними травмами.

– Ми бачимо наявність переломів, додаткових ускладнень, – додала завідувач рентгенодіагностичного відділення 1-ї МКЛ Катерина Клєстова. – Використовуємо КТ також для досліджень при гострих порушеннях мозкового кровообігу, наприклад, щоб визначити крововилив чи ішемію. Це дуже важливо для лікарів-неврологів для призначення правильної терапії. У цьому випадку час – це життя. Чим швидше встановлений діагноз, тим швидше почнеться лікування, тим менша інвалідизація пацієнта.

Загалом усі обстеження на томографі повинні бути аргументовані, кажуть лікарі, адже вони тягнуть за собою велике променеве навантаження. Воно в кілька разів перевищує те, що має місце при рентгенографії. Тож зі звичайною пневмонією тут робити нічого. КТ – для складних випадків.

– Цей томограф дозволяє вирішити всі питання щодо діагностики в 1-й міській лікарні, людей звідси не варто буде направляти в «Медіон», – зазначив Андрій Матковський. – Чому такі апарати не закупили в усі МКЛ? На це потрібно було б у п’ять разів більше грошей, плюс витрати на заробітну плату для додаткового персоналу – трьох-чотирьох лікарів-діагностів у кожному закладі. Виділити такі кошти з бюджету за раз неможливо. Але поступово ми оснастимо такою технікою всі міські лікарні. Поки що ж городяни мають змогу безплатно проходити обстеження на МРТ і КТ у центрі «Медіон».
Віолета Скрипнікова, 14.03.2019, 14:15235
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень