19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

До Дня міста в першій лікарні планують відкрити оновлене неврологічне відділення

Представники влади поцікавилися в директора закладу й представника підрядної організації ходом робіт у неврологічному відділенні.
На сьогодні в 1-й міській клінічній лікарні Полтави повним ходом іде ремонт неврологічного відділення, розташованого на другому поверсі терапевтичного корпусу. Планується, що він буде завершений уже влітку поточного року, а до Дня міста відділення збираються відкрити для прийому й лікування пацієнтів.

У результаті ремонту всі палати мають стати комфортними для пацієнтів.
– На жаль, інсульти в Полтаві, як і в Україні загалом, – явище поширене, від цієї хвороби страждають у нас тисячі городян. Пам’ятаю, колись і моя мама лежала в цьому відділенні, – розповів голова найбільшої у Полтавській міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський. – Тут були, мабуть, найгірші в усій лікарні умови. У палатах перебувало по шість чоловік. Не було душу. Приміщення були непристосовані для людей з інвалідністю. Тож депутати міської ради прийняли рішення про оновлення цього відділення.

Торік виготовили проект, нині тривають ремонтні роботи. У відділенні, що має загальну площу 650 кв. м, зробили перепланування. Адміністративну частину змістили в бік входу, підсобні приміщення «переформатували», палати розташовуватимуться в кінці відділення. Їх буде 11, усі – із комфортними умовами перебування. Тепер палати розраховані максимум на чотирьох чоловік, є й на меншу кількість. Загалом у відділенні передбачене одночасне цілодобове перебування 35 пацієнтів.

– Раніше неврологічне відділення було розраховане на 60 ліжко-місць. Але в ньому не було умов для хворих у вкрай важкому стані (у комі, без свідомості), – повідомила директор 1-ї МКЛ Ганна Селькіна. – Тепер на четвертому поверсі відкрите спеціалізоване відділення гострої цереброваскулярної патології з блоком інтенсивної терапії, яке оснащене необхідним реанімаційним обладнанням та в якому ведеться цілодобовий моніторинг. Воно призначене для лікування гострих мозкових інсультів.

Створення такого відділення дозволило вивільнити площі й покращити умови в неврологічному. Тепер тут будуть душові кімнати й туалети. Дверні прорізи розширені для зручності пацієнтів з інвалідністю. Також проектом передбачені ремонт даху, повна заміна комунікацій: електромережі, водовідведення, опалення тощо.

– На ці цілі з бюджету було спрямовано майже 9 млн грн, але наша команда виходитиме з пропозицією по півріччю додатково виділити 5 млн грн на закупівлю сучасних меблів у це відділення, – сказав Андрій Матковський. – Кілька місяців тому ми відвідували його й бачили ті жахливі ліжка, які тут були. Крім того, на сьогодні лікарня має для відділення 80% необхідного обладнання, іще 20% треба докуповувати. На це також потрібні кошти.

А от новий ліфт, який розв’язує проблему транспортування хворих до неврологічного відділення, у лікарні вже встановлений. Тепер не треба буде піднімати їх по сходах на руках.
Віолета Скрипнікова, 14.03.2019, 14:20161
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень