19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві презентували ескізні проекти вулиці Лазурної

У рамках Плану сталої мобільності м.Полтава, за консультування компанії «Dornier Consulting», розробляється концепція магістралі на вулиці Лазурній.

12 березня відбулася презентація ескізних проектів цієї ділянки.

12 березня до уваги представників міської влади та громадськості дві групи полтавських архітекторів під керівництвом Марини Дронь та Володимира Гузіка презентували свої варіанти ескізних проектів для майбутньої вулиці Лазурної.

Архітектори зазначають: робота над ескізами тривала від початку грудня 2018 року. Відповідно до технічного завдання, яким керувалися автори концепцій, магістраль вулиці Лазурної має поєднати з центральною частиною міста мікрорайони, на території яких у майбутньому може проживати до 24 тисяч полтавців. За рахунок нової магістральної дороги вулицею Лазурною мають бути включені в міську тканину мікрорайони 57-й та Артсклади. Окрім того, ця магістраль повинна стати альтернативним маршрутом для нинішніх.

На важливості реалізації концепції магістралі вулиці Лазурної наголошує голова фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Андрій Матковський. Він зауважує, що її будівництво дозволить вирішити низку нагальних питань щодо інфраструктурних рішень:
– Міська рада буде відстоювати цей масштабний проект, адже він змінить транспортну інфраструктуру, сприятиме розвитку нашого міста, бо об’єднає ті райони Полтави, де сьогодні немає транспортного сполучення. З’явиться можливість запустити там тролейбуси і тим самим розв’язати проблему для сотень людей.

Захід проходив у рамках реалізації Концепції інтегрованого розвитку «Полтава-2030». Фахівці проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» зазначають: одна з основних засад інтегрованого розвитку – уникати розширення меж міста та натомість ущільнювати забудову, максимально використовуючи наявні вільні ділянки. Поділяє цю думку й депутат міської ради від фракції «Рідне місто» Едуард Волков:
– Якщо виникла ідея забудови, то зробімо все за сучасними стандартами. Основний акцент має бути на забезпеченні зручностей для полтавців. Тобто ущільнена забудова не як самоціль, а як передумова комфорту жителів. Проектанти й будівельники повинні врахувати логіку розміщення об’єктів соціальної інфраструктури, щоб люди, наприклад, не їздили через усю Полтаву в пошуках місць відпочинку.

Марина Дронь зауважила, що при розробці ініціативи враховувалися потреби всіх категорій населення:
– Безумовно, при розробці проекту в центрі уваги потреби пішоходів, велосипедистів та людей з обмеженою мобільністю, насамперед їхні безпека й комфорт.

Робота над розробкою концепції магістралі вулиці Лазурної триватиме. Фахівці говорять: до ініціативи підходять відповідально, адже успіх її реалізації важливий не лише для Полтави, а й для всіх міст України, оскільки вони зможуть використовувати напрацьований механізм і вдосконалювати міські простори за менших витрат часу та ресурсів.

Юлія Романенко
Іван Мольченко, 14.03.2019, 14:37164
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень