20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтаву відвідав Президент України

Минулої суботи в Полтаві побував Президент України Петро Порошенко. У рамках свого візиту до обласного центру він зустрівся з жителями нашого міста на Театральній площі. Та перш ніж полтавці побачили і почули керівника держави, їх вітали народна артистка України Марія Бурмака і гурт «КозакSistems». Звернулися до присутніх і міністр культури України Євген Нищук та учасник АТО, офіцер запасу Валерій Прозапас.

– У 2014 році наша держава була на межі зникнення. Але за чотири роки ми зробили величезний крок уперед і тепер маємо успішну та сильну армію. Це спільна перемога Президента та народу України. Наша нова армія кардинально змінилася, і це бачать в усьому світі. Керівництву країни вдалося відновити обороноздатність, збільшити чисельність військ, забезпечити їх новою військовою технікою, зброєю та необхідними речами, – розповів Валерій Прозапас. – Нам усім треба підтримувати власну державу та армію. Якщо людина погано говорить про українських військовиків, які захищають ціною власного життя та здоров’я спокій нації та територіальну цілісність країни, вона лише робить користь для пропаганди ворога. Я бачу лише одну людину в ролі головнокомандувача на чолі української армії – це Петро Порошенко. Лише він як розумна та мужня людина зможе нарешті зробити з України сильну державу, а з народу – непереможну націю.

Оплесками присутні зустріли Петра Порошенка, який перш ніж вийти на сцену, тепло вітався з полтавцями. Він подякував усім присутнім за те, що зібралися, прийшли вислухати його думки щодо подальшого розвитку країни.

– Друзі, які ви красиві і як нас багато! Тому хай уся Україна бачить, як ми звідси шлемо сигнал про об’єднання всієї нашої команди довкола цінностей України, – зазначив Петро Порошенко. – Дорога, високодостойна полтавська громадо, я гордий за вас і за весь український народ. Армія, мова, віра – це надійні основи нашої держави. Тому ніхто нас не здолає і ніхто нас не переможе. І ніхто не зможе забрати нашу гордість. Бог дав нам прекрасну землю, і дух захоплює від краси і багатства полтавської землі і всієї України. У нашому генетичному коді закладене працелюбство, і ми готові вдень і вночі заради нашої мети розвивати Україну. Ми перемагаємо, бо змінюємо державу. І це дуже непокоїть п’яту колону всередині країни, бо зміни є всюди, а головне – ми за ці п’ять років уже впевнилися у власних силах, і сьогодні у нас є амбіції бути великою і вільною країною вільних, щасливих і заможних людей. Разом ми зупинили російську агресію, разом заклали фундамент Великої України.


Петро Порошенко назвав успішні кроки у реалізації реформ та відродженні економіки країни, наголосивши, що економічне зростання має обов’язково бути відчутним для кожного українця.

– Особливо складно сьогодні пенсіонерам, бо їм найважче, вони найбільше постраждали від російської агресії, від гібридної війни й економічної блокади, і я не з чужих слів це знаю, як їм важко рахувати кожну гривню, бо зустрічаюся з ними кожного дня. І перша позиція: майже 348 тисяч пенсіонерів у Полтавській області вже почали отримувати протягом березня підвищені індексовані пенсії. У 87 тисяч пенсіонерів Полтавщини надбавка складає тисячу гривень і більше, у середньому надбавка буде понад 550 гривень. Я знаю, цього недостатньо, але це перший удар по боротьбі з бідністю.

Петро Порошенко наголосив, що боротьба з бідністю – це програма, яка складається з двох частин. За його словами, є негайні кроки, які можна зробити вже тепер, базуючись на тому, що українська економіка зростає 12 кварталів поспіль. «Створений потужний фундамент, накопичені певні кошти в Пенсійному фонді. І тому перші, кому ми маємо допомогти, – це пенсіонери. Бо вони постраждали найбільше», – сказав президент.

Порошенко зазначив, що потрібно зробити три потужних кроки для боротьби з бідністю. По-перше, індексація пенсій. Рішення про це було прийняте ще у 2017 році, а з 1 березня 2019 року пенсії будуть проіндексовані. «Я наголошую, що вже п’ять мільйонів пенсіонерів отримали індексовані пенсії», – повідомив він.

Глава держави зазначив, що до цього додається і компенсація – виплата у розмірі 2410 грн тим пенсіонерам, які отримують найнижчу пенсію. «Ці кошти ми отримали в Пенсійний фонд за рахунок закриття «чорних дірок» на розмитненні «євроблях». І ці кошти до останньої копійки мають іти тим пенсіонерам, які отримують мінімальну пенсію», – розповів Петро Порошенко і додав, що таких пенсіонерів в Україні близько чотирьох мільйонів.

«Кожен рік ми будемо підвищувати, індексувати пенсії. І зростання економіки має бути відображене на кишені пенсіонера, вчителя, лікаря, студента для того, щоб забезпечити ефективні кроки у боротьбі з бідністю», – сказав Петро Порошенко.

«Я часто буваю на фронті. Україна не просто відродила, Україна створила нову армію. Саме армія, а не підписані папірці стали гарантом суверенітету, територіальної цілісності й незалежності нашої держави», – підкреслив Петро Порошенко.
Очільник держави зазначив: «Як Президент і верховний головнокомандувач доповідаю вам: сила нашого війська зростає щодня. Щотижня ми закуповуємо нову зброю. Нам допомагають партнери. На армію запрацювали оборонні підприємства. Я особисто буваю на передачі озброєння і техніки у війська. Це вже не відремонтована, а модернізована техніка, а часом абсолютно нова і сучасна зброя. Ми підвищуємо грошове забезпечення нашого солдата й офіцера».

Президент нагадав, що, коли він був обраний на посаду, мобілізований снайпер з 3-го полку спецпризначення отримував 600 грн на місяць. «Сьогодні лише доплата на передовій складає 12 тис. грн. А з 1 квітня снайпери, десантники, військовики гірсько-штурмових бригад отримають по 24 тис. грн, якщо вони на передовій», – зауважив він.


«Дуже довго можна перелічувати реальні зрушення, які не відбувалися в нашій країні 23 роки. І мені приємно, що всі міжнародні експерти, МВФ, Міжнародна фінансова корпорація, Європейський банк реконструкції та розвитку, країни Великої сімки наполегливо стверджують, що за останні п’ять років Україна зробила більше реформ, ніж за попередні 23 роки», – підкреслив глава держави.

За словами Петра Порошенка, тільки пряма збройна агресія регулярних військ Російської Федерації зупинила просування наших військ на схід для звільнення Донбасу до державного кордону.

За його словами, усі дуже добре знають ставку цьогорічних виборів. «Чи зможемо зберегти реальну незалежність від Росії? Чи здатні ми протистояти спробам Кремля знову підкорити Україну і зробити її якщо не частиною, то сателітом імперії? Чи допустять українці реванш проросійських сил та перемогу зручних для Росії кандидатів на виборах Президента та Верховної Ради – як явних, так і прихованих? Чи продовжить Україна шлях до Європейського Союзу та НАТО? Бо лише будучи їхнім повноправним членом можна гарантувати справжню незалежність та безпеку країни», – зауважив Президент.

На завершення зустрічі Петро Порошенко і Марія Бурмака разом з присутніми виконали Гімн України.
Павло Долинський, 20.03.2019, 17:36128
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень