19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Працівників галузі ЖКГ привітали з професійним святом


14 березня в Палаці дозвілля «Листопад» відбулись урочистості та концерт із нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення, який щорічно відзначають в Україні кожної третьої неділі березня.

На це святкування запросили представників комунальних установ та організацій міського й обласного підпорядкування, які щодня трудяться, аби Полтава залишалася охайним і затишним містом, а також ветеранів, які багато років віддали роботі у сфері ЖКГ.

Першим привітав колег заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питань житлово-комунального господарства) Олексій Чепурко з команди «Рідне місто»:
– Півроку тому ми отримали «смертельно хвору» галузь. Страшно було дивитися на те, що сталося з Полтавою за останні вісім років. Ми поставили перед собою завдання зробити місто таким, яким його знали до цього, – чистим, комфортним, таким, що не соромно запрошувати сюди гостей. І на сьогодні вже маємо певні здобутки. Робота з налагодження системи була широкомасштабною: від дрібниць до концептуальних змін у підході до формування бюджету. Велика подяка депутатському корпусу, який повернувся обличчям до ЖКГ. Ми підвищили заробітну плату по комунальних підприємствах на 25–40%, і вакансії нарешті почали заповнюватися. На керівні посади прийшли молоді досвідчені спеціалісти, які знають, що та як робити, і, найголовніше, мають бажання щось змінювати. Уперше за всю історію незалежності України в нашому місті було виділено близько 75 млн грн на придбання комунальної техніки. Ми отримали два сміттєвози, дві асенізаційні машини, шість тракторів, триває тендерна процедура на придбання ще понад 15 одиниць. Нам удалося врятувати від знищення КП «Декоративні культури», зламати монополію на пасажирські перевезення, навести лад на сміттєзвалищі тощо. Ми повинні врешті-решт запровадити в місті роздільний збір сміття, електронний квиток. Як бачите, ми обираємо шлях інновацій, щоб іти в ногу з сучасним світом. Нам стане легше працювати, людям буде зручніше жити. Планів багато, і я розраховую на вашу підтримку в їх реалізації. Сам завжди йтиму назустріч, захищаючи ваші інтереси перед депутатським корпусом.

Лідер команди «Рідне місто» Олександр Удовіченко подякував працівникам КП за їхню невтомну працю й наголосив, що престиж сфери ЖКГ необхідно підвищувати:
– Знаю, що робота комунальників часто невдячна: від них багато вимагають, але мало цінують. Треба змінювати цю ситуацію. Комунальники повинні мати людські умови та фінансові ресурси для якісного виконання своєї роботи, тоді й вимоги до них будуть справедливими. Це може забезпечити професійне, мудре керівництво. Зрозуміло, що миттєвих змін очікувати не варто, вони бувають тільки в популістів. Буде щоденна, кропітка, невтомна робота. Але її результати повинні бачити всі полтавці!

Вітаючи присутніх, голова найбільшої у Полтавській міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський зазначив, що раніше працювати в цій сфері було дещо легше, адже можна було очікувати допомоги від промислових підприємств, навчальних та інших закладів, організацій. Тепер же галузь потребує фінансової підтримки, яку повинна забезпечити влада:
– У нас мають бути міцні комунальні підприємства, сучасна техніка, кожен, хто працює у сфері ЖКГ, повинен мати достойну зарплату. Тому з 3 млрд грн бюджету міста майже 1 млрд грн планується надати на розвиток галузі житлово-комунального господарства. Це майже вдвічі більше, ніж торік, – зауважив Андрій Матковський.

Голова фракції «Соціал-демократична партія» у Полтавській міській раді Юрій Синяк додав:
– Ваша справа, напевно, одна з найтяжчих, а тому сил вам, здоров’я, натхнення! До нових вершин!

Цього дня кращі працівники галузі отримали в нагороду за свою самовіддану працю почесні грамоти й нагрудні знаки, а також чудові пісні у виконанні легендарного полтавського гурту «Краяни».

Світлана Анатольченко
Іван Мольченко, 25.03.2019, 15:59143
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень