19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

ЖКГ Полтави вчора й сьогодні: оперативна реакція на людські звернення

Узявши відповідальність за житлово-комунальне господарство Полтави, команда Олександра Удовіченка розв’язує проблеми, що накопичувалися роками.

Життя складається з проблем і їх подолання. Кожен з нас має свою моторошну колекцію спогадів – від дорожньо-транспортних пригод до раптово прорваної труби. І якщо аварій першого типу все ж таки можна уникнути, бо вони залежать від нас самих, то від аварій у комунальній сфері не застрахований ніхто. Абсолютно ніхто. Причому виникнути вони можуть будь-якої миті.

Віталій Худолій пояснює проектанту особливості робіт на аварійному даху.
Причина зрозуміла. Житлово-комунальне господарство за роки незалежності лише принагідно підлатували. Воно дихає на ладан і потребує реанімації. Саме на неї спрямовують усі свої зусилля представники команди «Рідне місто».

Тим часом щодня на відділ оперативного реагування міськвиконкому надходять десятки звернень, які вимагають швидкої реакції комунальників. Це якраз ті проблеми, дрібні й великі, що викликають у людей розпач і безсилля: там затоплює, там обірвано, там завалюється. Комунальники для полтавців часто стають останньою і єдиною надією, коли допомога потрібна тут і зараз.

– Довгі роки жителі міста справедливо звинувачували комунальні служби у відсутності оперативності, – говорить заступник начальника управління ЖКГ, член команди «Рідне місто» Віталій Худолій. – Ми розпочали зміни, щоб жодне людське звернення не залишилося без уваги. Не приховую, буває нелегко через брак техніки та виконавців, в останніх часом ще й діє інерція байдужості, але робимо все, щоб вчасно допомогти людям.

Один з багатьох прикладів – типова подія, типова реакція. Наприкінці січня у двоповерхівці на Гончарова,2-А, стався обвал даху. Дві квартири постраждало, в небезпеці опинилися мешканці всього другого поверху. Люди звернулися з криком про рятунок до комунальників.

Заступник міського голови Олексій Чепурко негайно ж дав розпорядження прибути на місце події робочій групі. До її складу увійшли Віталій Худолій, начальник ЖЕО-2 та представники технагляду управління ЖКГ.

Результати обстеження дали однозначний висновок: балки даху не витримали снігового покриву, висота якого, нагадаємо, не була перевершена з 1944 року. Варто наголосити ще й на тому, що будинок не ремонтувався 15 років. Отже, вплинули відразу два фактори. Тут же, на місці, ухвалили: відправити сюди проектанта та підрядника, який має досвід подібних робіт.

Проектант зробив необхідні заміри. Нині підготовка складного проекту ремонтних робіт уже завершена. Далі – ремонт, не поточний, а капітальний – демонтаж усієї дахової конструкції. Загальна вартість складе понад 1 млн грн.
Працювати на Гончарова,2-А, почнуть, як тільки дозволять погодні умови.

– Під снігом і дощем ремонтувати неможливо, – зазначає Віталій Худолій. – Для цього довелося б розкрити всі 700 квадратних метрів даху. І якщо від негоди нині постраждало дві квартири, то тоді просто неба беззахисним залишився б увесь другий поверх. Цього в жодному випадку допускати не можна.

Доки проблему усуватимуть, на дах поклали тимчасове накриття. Воно не дає воді потрапляти в квартири.

– Ми щодня формуємо список першочергових поточних завдань, – підкреслює Віталій Худолій. – На 95% вони складаються зі звернень людей, що вимагають негайної реакції. Розслаблятися часу немає.

Житлово-комунальне господарство оновлюється. Команда Олександра Удовіченка діє.
Іван Мольченко, 28.03.2019, 13:43132
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень