21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

На третьому Форумі ОСББ обговорили питання впровадження «Бюджету участі»

Олександр Глазов.
Уже втретє у Полтаві відбувся Форум ОСББ Полтавщини. Голови ОСББ з різних куточків області обговорювали важливі питання управління багатоквартирними житловими будинками. Поспілкувались під час форуму і про питання залучення мешканців будинків до такої загальнокорисної ініціативи, як «Бюджет участі».

Олексій Чепурко.
20 березня у стінах міського Будинку культури відбувся вже третій форум ОСББ Полтавщини. Організаторами заходу стали Асоціація «Підтримки об’єднань співвласників будинків» та КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради.

Серед учасників форуму – представники міської влади, громадських організацій, голови та члени ОСББ з усієї Полтавщини. На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернулися секретар міської ради Олександр Шамота. Він зазначив, що проведення таких заходів відіграє важливу роль у питаннях обізнаності голів та членів ОСББ. Додав: необхідно налагоджувати співпрацю між владою та об’єднаннями співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Заступник міського голови від команди «Рідне місто» Олексій Чепурко наголосив:
– Ми маємо спільно розробити Програму розвитку житлово-комунального господарства та прописати в ній механізм співпраці між міською владою та об’єднаннями співвласників багатоповерхових будинків. Його ефективність не повинна залежати від змін посадовців у кріслах, і цей важливий момент маємо передбачити. Таким чином ми розпочинаємо нелегкий, але дуже потрібний процес вирішення наболілих для ОСББ питань.

Одним із ефективних інструментів діалогу між владою та громадою залишається партиципаторне бюджетування. Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у м. Полтаві, заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов говорить: жителі багатоквартирних житлових будинків спільними зусиллями мають змогу не просто долучитися до ініціативи бюджету участі, але й зробити усе для того, аби їхня ідея була втілена:
– Бюджет участі – це інструмент, який дає змогу самим людям вирішувати, як покращувати середовище свого двору, свого мікрорайону тощо. Це чудова можливість до змін. Ми хочемо залучити якомога більшу кількість людей до цієї ініціативи, активізувати їх та показати, що справа покращення життя міста – в руках кожного.

Олександр Глазов розповів присутнім про етапи реалізації ініціативи від моменту подання ідеї до самого втілення. Головне, говорить голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, це підтримка проекту полтавцями:
– Аби проект переміг, необхідно, щоб його підтримували жителі міста. Тому в інтере-сах кожного автора проекту популяризувати його, розповідати та доводити, що саме ця ініціатива достойна того, щоб бути втіленою. Це потребує неабиякої активності та зацікавленості. Та саме цього ми й прагнемо.

Під час панельних дискусій також обговорювали питання реєстрації та закриття ОСББ, заповнення протоколів, говорили про оформлення працівників в ОСББ. Торкнулися й теми впровадження роздільного збору твердих побутових відходів.

Окрім того, за значний внесок у діяльність ОСББ та за впровадження енергоефективних заходів, покращення загального стану будинків кращих голів ОСББ нагородили почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Юлія Романенко
Іван Мольченко, 28.03.2019, 14:18125
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень