21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Олександр Глазов: «Бюджет участі — 2019: молодь Полтави повинна мати місце для спілкування та активного відпочинку»

Полтава – місто ініціативної та активної молоді. А інструмент «Бюджету участі» – це ще одна можливість для молодих людей заявити про себе та власне бачення розвитку міського середовища. Так, серед 14 проектів-переможців конкурсу «Бюджет участі», які реалізовуватимуть цього року, – ініціатива «Скейт-парк». Робота в напрямку втілення ідеї вже розпочалась.

«Скейт-парк» – це великий проект, загальна вартість якого – 1 млн 400 тис. грн. 786 полтавців підтримали його під час голосування за ініціативи в рамках реалізації програми «Партиципаторного бюджетування» у 2018 році.

За задумом автора місцем для реалізації скейт-парку мав би стати парк культури та відпочинку «Перемога». Оскільки зазначена територія підлягає реконструкції, було вирішено обрати іншу локацію для втілення проекту. Так, голова робочої групи, заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов спільно з першим заступником міського голови від команди Андрія Матковського Андрієм Ляміним, автором проекту «Скейт-парк» Євгенієм Марченком та спеціалістами зустрілись, аби вирішити питання з місцем будівництва об'єкта.

Серед запропонованих локацій – незабудована територія поблизу колишнього кінотеатру «Алмаз». Територія має розміри, які дозволяють розмістити скейт-парк. Не менш важливо і те, що поблизу немає багатоповерхових житлових будинків, аби звуки від занять на майбутньому об'єкті не заважали жителям.

Автор проекту на виїзній нараді зауважив, що під час його написання за приклад брали скейт-парк в Одесі:
– Мета мого проекту – розвиток та підтримка велоспорту, скейтбордингу, роликів. Кожне сучасне місто має скейт-парки, які користуються величезним попитом серед відвідувачів. Прикладом для нас став скейт-парк, який у 2017 році побудували в Одесі. Нам необхідно разом розробити такий проект, який би задовольнив усіх.

Сьогодні в місті спеціальної території, де можна покататися на скейті, роликах, займатися велоспортом, немає. Молодь Полтави повинна мати місце для спілкування та активного відпочинку, – наголошує голова робочої групи з питань «Партиципаторного бюджетування» Олександр Глазов:
– У нашій країні скейт-парки стають усе більш популярними. На їхніх територіях проводяться різноманітні змагання, які збирають справжніх профі та просто любителів. Найбільш важлива роль скейт-парків – створення можливостей для тренування молоді в більш безпечних умовах, ніж просто на вулиці. Щонайчастіше наша молодь збирається на Театральній площі і відточує свою майстерність на сходинках драмтеатру. Так не повинно бути. Реалізація програми «Бюджет участі» допомагає нам вирішити такі питання. Дуже хочеться, аби майбутній скейт-парк став центром дозвілля для молодих людей, які полюбляють активний відпочинок.

Створюваний об'єкт – великий, специфічний, а тому і технологія будівництва – процес складний. Зустрічі з автором проекту триватимуть на всіх етапах його реалізації.

– Будівнцитво скейт-парку – гарна інвестиція, адже це місце для розвитку молоді, благоустрій території, можливість проводити відповідні змагання, – переконаний Олександр Глазов.

Юлія Романенко
Іван Мольченко, 28.03.2019, 14:29160
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень