19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві провели перший «Сонячний бал»

У четвер, 21 березня, у Всесвітній день людей із синдромом Дауна, у Полтаві вперше провели «Сонячний бал». На захід до Полтавського крає-знавчого музею ім.В.Кричевського завітали родини, які виховують дітей із синдромом, їхні близькі та друзі, педагоги, волонтери, благодійники, лікарі. Бал організував Благодійний фонд «Карітас Полтава». До заходу долучилося управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради.

За словами директора БФ «Карітас Полтава» отця Володимира Раковецького, у Полтаві такий бал організували вперше, проте він сподівається, що захід стане традиційним.

– Готувалися до цього балу три місяці й дуже хвилювалися. Головна його мета – показати, що «сонячні діти» – повноправні члени суспільства. Прагнемо, щоб цей захід став початком чогось нового, щоб продовжилась ця традиція. З кожним роком усе більше і більше людей долучається до того, щоб підтримати «сонячних дітей». Хтось прагне стати волонтером, хтось – допомогти в інший спосіб. Полтава доброчинна, люди в ній мають добрі серця, – зазначає Володимир Раковецький.

Бал відкрили полонезом у виконанні колективу «Дзвіночок» і «сонячних дітей». Із вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови фракції «БПП «Солідарність» Олександр Глазов:
– Такі заходи потрібно проводити постійно, оскільки кожна дитина заслуговує на те, щоб бути щасливою, і жодні життєві обставини не мають стати в цьому на заваді. Ми зібралися тут заради дітей, щоб підтримати такі сім’ї. «Сонячний бал» став чудовою нагодою для того, щоб малеча, мами й тата, рідні і близькі змогли відволіктись від буденних справ і провести час разом.

У залі розташували виставку робіт юного художника з Лубенщини, 17-річного Дмитра Косенка. Хлопець навчається у Миргородському художньо-промисловому коледжі. Він – єдиний студент у цьому навчальному закладі із синдромом Дауна.

На захід хлопець приїхав із мамою Наталією Косенко, членом Всеукраїнської організації людей із синдромом Дауна. Жінка каже, що, маючи три вищих освіти, четверту вона отримує поруч із сином, який учить її доброти, толерантності та прощення.

– Наша родина із села Вовчик Лубенського району. Там змоги розвивати особливу дитину немає, тому Дмитро навчався в інтернаті. А я шукала інформацію про синдром. Потім отримувала відповідну освіту, щоб мати змогу допомогти своїй дитині. Мій син – дуже добрий і чуйний. Навчається на художника у коледжі. Його однокурсники не ображають, ставляться толерантно. Дмитро не тільки гарно малює, а ще й грає на фортепіано. Закінчив музичну школу, також художню. У вільний час займається спортом – призер міжнародних олімпіад із плавання, – ділиться Наталія Косенко.

Також вона підкреслила, що за останні роки інклюзія почала охоплювати все більше і більше міст і сіл України. Тепер діти можуть інтегруватись у соціум і не бути відлюдниками, як раніше.

До концертної програми приєдналися і гості з інших міст. Вони порадували присутніх чудовими танцями та піснями. Організатори сподіваються, що відтепер «Сонячний бал» стане традиційним.

Юрій Іванов
Іван Мольченко, 28.03.2019, 15:15175
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень