20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Громадянські активісти розповіли, як захищали права полтавців на вибір

Анонсована «ПВ» Громадянська кампанія захисту права на вибір, яка стартувала у Полтаві 27 березня, прозвітувала про підсумки своєї роботи на Полтавщині під час першого туру виборів президента. Її ініціювали волонтери з числа низових активістів і незалежних громадсько-політичних об’єднань.

Громадянські активісти розповідають, що отримали багато фактажу щодо порушень, значна частина з яких носила системний характер.
– Так, голова дільничної виборчої комісії №531267, що в 4-й міській клінічній лікарні на вул.Європейській (Фрунзе), не дочекавшись закриття дільниці, самовільно розпломбував скриньки й розпочав підрахунок бюлетенів. Наші спостерігачі склали відповідні акти в присутності поліції, – повідомляє речниця Громадянської кампанії Анастасія Бридихіна.

Протягом дня голосування спостерігачі зафіксували багато порушень, де громадяни не могли знайти себе у списках виборців, і навпаки – досі є в списках так звані мертві душі.
Роман Широких фіксує порушення під час виборчого процесу.
– Для того щоб люди змогли розібратися, за кого голосувати, їм потрібно було детально ознайомитися з біографіями і програмами кандидатів. Однак інформаційні плакати на виборчій дільниці в 39-й школі не розмістили, а просто кинули в купу на стіл. Тож довелося писати скаргу, щоб права виборців були захищені, – розповідає волонтер Анатолій Мишелов.

Також активісти зафіксували випадки, коли окружком №144 у Полтаві приймав протоколи, не перевіряючи цілісність пакетів з бюлетенями. Мовляв, у зав’язаних мішках могло бути що завгодно.
Волонтер Роман Широких зреагував на порушення ст. 82 Закону «Про вибори Президента України» й миттєво написав скаргу. Проте, за його словами, окружна комісія її відхилила, фактично скасувавши дію закону, не маючи на це повноважень.
– Щоб захистити права звичайних людей, я від Громадянської кампанії захисту права на вибір оскаржив дії ОВК в Центральній виборчій комісії, – зазначає Роман Широких.
Нині Громадянська кампанія захисту права на вибір продовжує свою діяльність.
– Запрошуємо всіх небайдужих до творення майбутнього нашої спільної країни, всіх, чиї права й інтереси ігноруються в українській політиці, долучитися до наступної хвилі спостереження Громадянської кампанії захисту права на вибір, – закликає її координатор Олег Слизько.

Також він наголошує, що полтавці можуть зв’язатися з Громадянською кампанією й отримати організаційну та юридичну підтримку за допомогою Telegram-бота https://t.me/vybory2019bot. Аби стати частиною їхньої волонтерської команди на другий тур, реєструйтеся на сайті http://control.vybory.respublica.ua або дзвоніть на гарячу лінію (094) 501- 65-02.

Віктор БІЛОКІНЬ
Богдан Шевченко, 04.04.2019, 13:55135
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень