20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Як у Полтаві відзначали 210-ту річницю від дня народження Миколи Гоголя

У понеділок, 1 квітня, у Полтаві з нагоди 210-річчя від дня народження Миколи Гоголя відбулася низка тематичних заходів.

Театральна вистава та покладання квітів

Близько 10.00 біля пам’ятника Миколі Гоголю зібралося чимало людей. Усі вони прийшли вшанувати пам’ять нашого славетного земляка. Серед присутніх представники міської влади, учні загальноосвітніх шкіл, студентство, інтелігенція та гості міста.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів із команди Андрія Матковського Людмила Бойченко зазначає, що Гоголь завжди буде сучасним:
– Питання, які він порушував у ХІХ столітті у своїх творах, – живі й актуальні донині. Коли його запитували, яким він вважає себе письменником – українським чи російським, Гоголь відповідав: «Прошу в рівній мірі мене вважати як великоросом, так і малоросіянином». Гоголь дуже любив свою Полтавщину, але вимушений був писати російською мовою. Твори його живі, живуть і будуть жити.


Директор Полтавського міського будинку культури Лариса Семеняга вважає Миколу Гоголя душею нашого народу:
– Письменник так уміло і талановито вклав у свої твори мову полтавців. А ті питання і теми, які він порушив у своїй творчості, завжди будуть актуальними. І це надзвичайно важливо. Тому в день народження Гоголя, як завжди, полтавська громада прийшла покласти квіти до підніжжя пам’ятника нашому видатному землякові.

Окрасою заходу став виступ артистів Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя. Вони показали фрагмент театральної вистави за повістю письменника «Сорочинський ярмарок».
Після цього всі присутні поклали квіти до підніжжя монумента.

Вручили літературну премію імені Миколи Гоголя

Згодом у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка відбулося вручення щорічної міської літературної премії імені Миколи Гоголя. Цього року літературний конкурс проводився вже вдесяте, а за перемогу в ньому змагалося 39 учасників.

На розгляд комісії подавалися роботи в різних жанрах: есе, нарис, оповідання, вірш, поема, ода, п’єса. Переможців конкурсу визначали у трьох вікових категоріях: молодшій (13–15 років), середній (16–18 років) та старшій (19–28 років).

У молодшій віковій категорії першу премію (1 тис. 500 грн) здобула Анастасія Лещенко (Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2). У середній віковій категорії перемогла Ольга Дуденко (Полтавська гімназія №17). У старшій віковій категорії – Герман Горяйнов (Полтавський національний педагогічний університет ім.В.Г.Короленка).

За словами володарки першої премії Анастасії Лещенко, у цьому конкурсі вона брала участь уперше. На розсуд журі представила своє авторське оповідання «Передбачення».
– Пишу прозу або вірші, коли маю натхнення. Роблю це від щирої душі. Описую свої переживання, – ділиться Анастасія. – Цей конкурс додав мені впевненості у власних силах. Добре, що в нашому місті приділяють увагу дітям та молоді, їхнім талантам. Відчула себе справжнім письменником-початківцем. Думаю, що і в наступному році позмагаюся серед літераторів за Гоголівську премію.Також вручили нагороди і переможцям міського відкритого конкурсу «Яскрава гоголівська палітра». У номінації «Образотворче мистецтво» першу премію вибороли Ангеліна Замшева та Марія Мороз (Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» ім.Раїси Кириченко), Анна Ступка і Поліна Горбанівенко (Миргородська дитяча музична школа ім.Коломійця, відділ образотворчого мистецтва).

У номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» – Меланія Олефір, Аліса Матяш та Мілена Чуніхіна (Полтавська дитяча художня школа).

А в номінації «Скульптура» тріумфували Олександр Андрущенко та Анастасія Бойко (Державна спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні ім.Василя Кричевського), Поліна Остапенко (Полтавська дитяча художня школа).
Володаркою гран-прі конкурсу «Яскрава гоголівська палітра» стала вихованка Полтавської дитячої художньої школи 9-річна Анастасія Пугачова.

– Виставляла на конкурс свою роботу «Пацюк та вареники». Виконана вона в стилі ниткографії й має розмір 30 на 40 см. Працювала над нею протягом місяця, – говорить Анастасія. – Спочатку намалювала ескіз, а потім обклеювала його нитками. Поради давали мені батьки та вчитель. Дуже зраділа, що мою творчість оцінили. Буду й надалі старанно витися та братиму участь у різних конкурсах, щоб у майбутньому стати відомою художницею.

Юрій ІВАНОВ


Богдан Шевченко, 04.04.2019, 16:52163
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень