20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтавських волонтерів навчали, як власним прикладом сприяти оздоровленню громади

28 березня в обласному центрі відбувся IV Форум волонтерів Полтави. Його ініціатором та організатором виступив міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

– Участь у заході взяли понад сотню представників волонтерських загонів Полтави, які існують при навчальних закладах, громадських організаціях, державних установах, а також люди, які мають бажання займатися волонтерською діяльністю, хочуть створити волонтерську організацію, – розповів заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у міській раді Олександр Глазов. – Вони зустрілися, щоб обмінятися досвідом, обговорити напрямки інформаційно-профілактичної роботи в молодіжному середовищі, що сприятиме формуванню навичок здорового способу життя, попередженню негативних явищ у суспільстві.

Тема форуму – «Здорове місто – це в наших руках!». Вітаючи учасників заходу,
заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питань діяльності та розвитку гуманітарної сфери) Людмила Бойченко з команди Андрія Матковського зазначила:
– Я б дуже хотіла, щоб слово «волонтер» було синонімом до слова «полтавець», щоб кожна людина в обласному центрі усвідомлювала, що наше місто – у наших руках. На жаль, на сьогодні негативні звички вже існують у нашій спільноті, і пізно просто говорити, що це погано. Треба вчитися жити з носіями цих шкідливих звичок так, щоб говорити їм «Ні!». Така тверда позиція однієї, другої, третьої, четвертої людини призведе до того, що поступово ці негативні явища повністю зникнуть із Полтави.

Нинішнім форумом його організатори показали волонтерам, як, починаючи з себе, можна протистояти поширенню шкідливих звичок серед однолітків. Формат розповсюдження інформації, стилю поведінки, що відповідає здоровому способу життя, «рівний – рівному» – більш дієвий для молодіжного середовища, ніж формат «дорослий – молоді». Людмила Бойченко наголосила, що в міської влади є можливість підтримувати волонтерські проекти. Молодіжна політика в Полтаві набирає обертів – проводиться чимало не тільки культурно-мистецьких, розважальних, а й просвітницьких, профілактичних заходів, зокрема конкурсів. Одним із них, наприклад, був конкурс соціальної реклами «Молодь говорить наркотикам – НІ!», спрямований на те, щоб дати можливість молодим полтавцям зробити вибір: підтримувати здоровий спосіб життя чи вживати психотропні речовини, поступово вбиваючи себе. Роботи на нього подавали в кількох номінаціях.

– Ми визначали кращі відео, плакати, листівки, буклети, – розповіла директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Буднікова. – Загалом на конкурс надійшло понад 30 робіт. Найкращі з них планується розмістити на бігбордах соціальної реклами.

Під час форуму переможці отримали
від представників влади не тільки дипломи, а й сертифікати на виготовлення поліграфічних матеріалів та їх розповсюдження в навчальних закладах Полтави. Відео демонструватимуть на великому екрані біля кінотеатру ім.І.П.Котляревського. Крім того, волонтерам повідомили про старт іще одного міського конкурсу «Робимо світ кращим». Його проводять в обласному центрі вже втретє. Ця акція покликана підтримати кращі ініціативи волонтерських організацій та сприяти їх реалізації.

Далі форум продовжився роботою в чотирьох творчих майстернях, де фахівці розкрили волонтерам секрети створення успішної соціальної реклами.

Віолета СКРИПНІКОВА
Богдан Шевченко, 05.04.2019, 11:17139
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень