20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Приймальне відділення 1-ї міської клінічної лікарні планують перетворити на сучасне відділення невідкладної допомоги

3 квітня відбулося засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства, яке провів її голова, представник «Рідного міста» Олександр Кудацький.

На порядку денному – розгляд поточних та планових питань комісії: звернень, петицій тощо.

Полтавщина – область, що тримає першість у втіленні реформи охорони здоров’я. Так, продовжуючи реалізацію ініціативи, депутати обговорили питання розвитку та вдосконалення матеріально-технічної бази 1-ї міської клінічної лікарні.

Директор департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Вік-тор Лисак зауважив, що відповідно до Концепції розвитку галузі охорони здоров’я, у лікувальних закладах мають бути створені всі умови для надання невідкладної медичної допомоги 24/7.
Олександр Кудацький наголосив:
– Наша команда виступає за системний підхід до розв’язання проблем галузі, створення максимально зручних умов для пацієнтів. Що ми бачимо нині? У ту ж першу лікарню привозять людину з інфарктом, і перед тим, як її лікувати, пацієнта відправляють на рентген, на аналізи, на УЗД. Усі вони розкидані по лікарні. Можете собі уявити стан хворого, який змушений проходити всі ці випробування? Ми пропонуємо зібрати всіх необхідних спеціалістів в одному місці. Це допоможе уникнути біганини, а всі необхідні процедури вкладатимуться в найкоротші строки. Нинішнє приймальне відділення замале, тому його потрібно розширити, добудувавши до нього необхідні площі.

Директор комунального підприємства «1-ша міська клінічна лікарня» Полтавської міської ради Ганна Селькіна розповіла, що приймальне відділення розташоване на першому поверсі закладу, має дві оглядові кімнати та кімнати для медперсоналу. Протягом минулого року до приймального відділення звернулися 14 тисяч пацієнтів, з яких дев’ять тисяч були госпіталізовані.
– Нині наша лікарня реформується. Проте якщо говорити про приймальне відділення, то нині ми не можемо забезпечити пацієнтів усім переліком діагностичних апаратів та послугами, оскільки наші приміщення не відповідають вимогам, – розповіла Ганна Селькіна.

Зважаючи на пропозицію Олександра Кудацького, депутати висловилися за виділення коштів на підготовку проекту реконструкції з добудовою приймального відділення 1-ї міської клінічної лікарні.

Під час засідання заступник голови постійної комісії Олександр Глазов висловив пропозицію щодо залучення до цієї ініціативи експертів у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030».
Відтак пропозицію щодо розгляду можливостей виділення коштів на початок проектування приміщень відділення невідкладної допомоги 1-ї міської клінічної лікарні депутати підтримали одноголосно.

Обговорили під час засідання і петицію щодо забезпечення дитячої міської клінічної лікарні комп’ютерним томографом.

Начальник управління охорони здоров’я Сергій Котов доповів, що, звичайно, таке обладнання лікарні необхідне. Водночас нагадав, що нині у Полтаві діє програма «Сучасна діагностика», що забезпечує жителів міста безоплатним обстеженням.
Керівник комунального закладу «Дитяча міська клінічна лікарня» Лариса Савченко довела до відома депутатів, що на 2019 рік для закладу заплановано 146 обстежень. Станом на сьогодні в рамках програми виконано дев’ять. Тож зазначена програма задовольняє потреби лікарні.
Автор петиції під час засідання обґрунтував своє звернення та запропонував варіант комп’ютерного томографа для дитячої лікарні. Так, депутати надали доручення управлінню охорони здоров’я вивчити пропозицію на відповідність до всіх вимог та розглянути можливість щодо придбання зазначеного обладнання.

Окрім того, під час засідання розглянули звернення, що стосуються безплатного навчання у музичній школі №1 ім.П.І.Майбороди дітей учасників АТО, придбання спеціалізованого автомобіля для перевезення осіб з інвалідністю, щодо надання матеріальної допомоги для оплати лікування дітей з інвалідністю по методу Томатіс та інші.

Підсумовуючи обговорення, Олександр Кудацький наголосив:
– Розглядаючи проблеми медичної сфери, проблеми соціально незахищених категорій, маємо шукати найоптимальніших шляхів до їх розв’язання. Полтавці повинні отримувати життєво необхідні послуги швидко і якісно.

Богдан Шевченко, 08.04.2019, 10:59117
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень