20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Щоб хворі на туберкульоз діти легше переносили недугу

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом на Полтавщині оголосили місячник боротьби з туберкульозом, який проходить з 15 березня по 15 квітня. Головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця розповів про його мету: «Протягом місячника ми активізуємо роботу управління й медичних закладів, залучаємо місцеву владу й неурядові організації, суспільство, інформуємо про шляхи виявлення та лікування цієї хвороби. До проблем туберкульозу потрібно ставитися серйозно, хоча він виліковний, але через необізнаність, невчасне звернення до лікаря та діагностування помирає кожен шостий, хто захворів. За даними ВООЗ, близько 20% випадків захворювання в Україні не виявляється, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз, який вимагає більш тривалого та вартісного лікування і має нижчі шанси на успішний результат».

У рамках місячника боротьби з туберкульозом у дитячому стаціонарному відділенні Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру відбувся благодійний захід за участі волонтерів Полтавського базового медичного коледжу та представників Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Завідувачем дитячого відділення диспансеру з 1984 року працює Надія Петрищева. Вона розповіла, що тут перебувають на лікуванні діти різних вікових груп в основному з сімей, де батьки хворі на туберкульоз. На стаціонарі вони з метою проведення профілактичного лікування, обстеження і виключення активної форми туберкульозу. Враховуючи, що пацієнтам потрібно тут перебувати щонайменше два місяці, вони проходять навчання за шкільною програмою. Після чого їх відправляють на амбулаторне лікування під контролем районного фтизіатра.

Студенти підготували для дітей невеличку яскраву програму із загадками й вікторинами і, звичайно ж, подарунки. Спілкування вийшло активним та емоційним, адже гарний настрій допомагає малечі перемогти недуги.

– Діти тут доволі тривалий час і бачать лише людей у білих халатах. Тому, щоб надати пацієнтам емоційно-психологічного розвантаження, сюди часто й приходять волонтери – майбутні медики і проводять різні акції, вікторини, концерти, сценки, ранки, – каже Ірина Плюсніна, голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. – Наша співпраця з протитуберкульозним диспансером триває понад 20 років. З 2012-го ще й працюємо за програмами «Контрольованого лікування і соціального супроводу хворих на туберкульоз». Себе вже сміливо можемо вважати шефами дитячого відділення протитуберкульозного диспансеру. Завжди сюди приходимо не з порожніми руками, цього разу принесли фрукти, вітаміни, соки, солодощі. Вважаємо: потрібно бути милосердним і допомагати людям не тільки в силу своєї професії, а й за велінням душі.

Студенти Полтавського базового медичного коледжу теж ведуть активну просвітницьку роботу, інформують населення, як запобігти захворюванню на туберкульоз, діагностувати й лікувати. Заступник директора з виховної роботи навчального закладу Світлана Дворник розповіла, що вони у просвітницькій роботі ще висвітлюють проблему стигматизації хворих на туберкульоз. У рамках місячника боротьби з туберкульозом проводять тренінги серед студентів, учнів шкіл, опитування серед жителів Полтави, що вони знають про туберкульоз. Інформаційно-просвітницьку роботу колектив коледжу доповнює благодійною діяльністю.

Володимир СУЛИМЕНКО
Богдан Шевченко, 08.04.2019, 11:49141
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень