25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Полтава у блакитному»: у місті відбулися акції на підтримку дітей з аутизмом


У Полтаві стартувала акція в рамках «World Autism Awareness Day» на підтримку дітей з аутизмом і їхніх батьків. Її мета – поширення інформації про аутизм та дітей з аутичними проявами поведінки. Відтак у місті протягом двох днів відбувалися відповідні заходи.

Так, на вулиці Анатолія Кукоби,28, у рамках акції «Полтава блакитна» захід організувала благодійна організація «Зернятко» за сприяння управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому. Її керівник Людмила Іващенко зазначила: мета заходу – розповісти про аутизм, труднощі, з якими стикаються ці родини, і можливості вдалої реабілітації за підтримки проектів, спрямованих на допомогу в розвитку та соціалізації дітей з аутизмом у Полтаві та області.

Заступник міського голови Людмила Бойченко з команди Андрія Матковського зауважила, що такі заходи проводити потрібно, адже вони привертають увагу до людей з РАС та їхніх потреб.
– Проблемами людей з аутизмом у світі займаються давно. А 2007 року рішенням Генеральної Асамблеї ООН 2 квітня проголошено Всесвітнім днем поширення інформації про аутизм, – розповіла Людмила Бойченко. – Міська влада не залишається осторонь проблем людей з інвалідністю, зокрема з аутизмом. Ми долучаємося до таких акцій, адже завдяки їм люди дізнаються про аутизм і цих особливих, загадкових, щирих, добрих дітей.
Підтримав захід і заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов. Він зауважив, що на дітей з аутизмом не можна закривати очі, адже всі малята рівні між собою:
– Сьогодні ми розповіли полтавцям про проблему аутизму. Так ми пояснюємо малечі та дорослим, що є особливі діти з розладом аутичного спектру. Але аутизм – це не вирок. Головне – не здаватися, вірити, займатися зі своїми дітьми. Ми тут, аби підтримати цих дітей та їхніх батьків.

Окрім того, цього дня на Театральній площі міста волонтери загону «Єдність» УМСА розповідали полтавцям про аутизм, поширювали інфо-листівки, роздавали наліпки, блакитні кульки та стрічки. Волонтери «Єдності» спільно з працівниками Патрульної поліції Полтавської області та фахівцями управління у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому пофарбували в блакитно-сині кольори дитячий майданчик на вулиці Лесі Українки.

Юлія РОМАНЕНКО
Богдан Шевченко, 09.04.2019, 10:16119
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень