25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

До Гоголя — у Гоголеве

Театралізоване дійство «М.В. Гоголь. Відлуння віків».Квіти Миколі Гоголю від гостей свята.
З нагоди 210-ї річниці від дня народження нашого уславленого земляка, класика світової літератури Миколи Гоголя на Полтавщині відбулася ціла низка урочистих, культурно-мистецьких і туристично-просвітницьких заходів, об’єднаних бліц-туром «Гоголь: містичні шляхи, реальні історії», який присвячено життю і творчості письменника.

Тож 1 квітня всі дороги, як кажуть, вели на його батьківщину – у селище Гоголеве. Ушанувати письменника зібралися не лише місцеві жителі, прибули й представники влади, працівники музеїв та інших культурницьких закладів області, гості з Києва і з-за кордону: з Польщі, Італії, Словаччини, Японії, серед яких особливою імпозантністю виділявся мер італійського міста Сан Дона ді П’яве Андреа Черезар, оперезаний стрічкою в кольорах національного прапора своєї країни.

Решетилівський гобелен – подарунок Гоголівському центру.
Головною окрасою «іменин» стало відкриття на території музеї-садиби Гоголівського центру. Під час урочистостей цілій групі будівельників, меценатів, працівників культури вручили відзнаки. Після цього почесні гості перерізали символічну стрічку і центр прийняв своїх перших відвідувачів. Тож уже в оновленій залі продовжилися й урочистості, і вручення подарунків, і відбулося театралізоване дійство «М.В. Гоголь. Відлуння віків», представлене артистами Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя та обласної філармонії.

У виставковій залі нового культурно-мистецького центру презентували персональну виставку «М.В.Гоголь та Італія» заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна.

Відтепер тут є можливість проводити подібні виставки та інші культурницькі заходи постійно. У центрі є велика бібліотека, де читачі зможуть користуватися й електронними носіями, спілкуватися он-лайн за допомогою інтернету.

Загальна кошторисна вартість реконструкції осередку культури склала 55 млн грн, які виділено з обласного і місцевого бюджетів, залучалися й кошти Державного фонду регіонального розвитку на загальну суму 10 млн грн. У закладі встановили сигналізацію й відеоспостереження. Здійснили й комплексний благоустрій території, облаштували квітники та газони, встановили ліхтарі й лавки. Для економії будівлю утеплили, на даху поставили сонячні батареї.

Гоголівський культурний центр починає своє нове життя…
Такий вигляд має Гоголівський культурний центр

Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ
Богдан Шевченко, 09.04.2019, 15:04178
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень