25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві продовжують наводити порядок щодо розміщення вивісок

Чимало українських міст для збільшення своєї туристичної привабливості ухвалило програми «Порядок розміщення вивісок», які встановлюють вимоги до зовнішньої реклами та торгових знаків на фасадах будинків. Процедура наведення порядку щодо розміщення вивісок у Полтаві запущена понад рік тому. Проте далеко не всі підприємці про неї знають, а тим паче дотримуються цих вимог.

Ось і вранці 5 квітня на вулиці Небесної сотні,11/21, демонтували рекламну вивіску винного маркету «Поляна». Доки комунальники вправно знімали кріплення, начальник інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста, член команди «Рідне місто» Антон Тонконог пояснював:
– Сьогодні проводимо демонтаж самовільно встановлених конструкцій. Суб’єкт господарювання ігнорував приписи, тому профільна комісія ухвалила рішення про демонтаж. Здійснюють його, як і передбачено Правилами благоустрою міста Полтави, комунальні служби. Конструкцію зберігатимуть на КАТП-1628. Якщо власник захоче її забрати, він повинен відшкодувати суму, витрачену на демонтаж, і потім установити вже законним шляхом через КП «Полтавасервіс». Окрім цього, члени комісії виявили ще близько 100 об’єктів, власники яких установили їх самовільно. Демонтовані вони будуть найближчим часом.

При цьому Антон Тонконог зауважив, що багато хто з підприємців ставиться до рішення комісії з розумінням і самі погоджуються демонтувати вивіски, на розміщення яких не було дозволів.
– Вивіски демонтують у рамках «Програми візуальної культури міського середовища», створеної Комунальною організацією «Інститут розвитку міста». Це робиться для того, щоб збільшилася привабливість центральної частини міста, зросла кількість туристів, які будуть приїжджати до нас, – розповів заступник голови фракції БПП «Солідарність» Полтавської міської ради
Олександр Глазов. – Ми проводимо активну роз’яснювальну роботу, круглі столи, надаємо письмові пояснення, надсилаємо попередження. Тільки в крайніх випадках, коли підприємці не розуміють настанов, приймаємо рішення щодо демонтажу вивісок. Приємно, коли є відповідальні підприємці, які самі приходять, консультуються і змінюють оформлення своїх фасадів з розумінням комплексного підходу щодо зовнішнього вигляду міста.

Великогабаритні рекламні конструкції псують зовнішній вигляд міського середовища. Аби привчити підприємців до культури розміщення тимчасових споруд, малих архітектурних форм, зовнішніх рекламних конструкцій, профільна комісія продовжує проводити заходи, де інформують та консультують підприємців про всі стандарти.

Депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков закликає всіх суб’єктів господарювання діяти в рамках закону, аби все було чинно: «Слід звернутися до органів місцевого самоврядування і погодити з ними розміри, дизайн і право на розміщення, тому що всі об’єкти зовнішньої інфраструктури в Полтаві повинні погоджуватись з органами місцевого самоврядування. Якщо бажаєте дізнатися нюанси, як потрібно розміщувати вивіски, вас проконсультують в управлінні архітектури міської ради чи в КП «Полтавасервіс». Переконаний: місто має бути затишним, привабливим як для всіх його жителів, так і для туристів».

Роботи з демонтажу незаконних рекламних конструкцій триватимуть. Пріоритет матимуть об’єкти в центрі міста, адміністрація яких уже отримала кілька приписів.

Володимир СУЛИМЕНКО
Богдан Шевченко, 11.04.2019, 16:53122
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень