25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтава готується до Міжнародного форуму інтегрованого розвитку міста

Дискусійна платформа для діалогу між усіма зацікавленими сторонами стосовно реалізації сучасних інтегрованих підходів до просторового розвитку в Україні та пошуку спільних рішень з впровадженням планів інтегрованого розвитку, спрямованих на стале майбутнє місцевих громад, – Полтава готується до Міжнародного форуму інтегрованого розвитку міст. Про це 4 квітня говорили на засіданні в Комунальній організації «Інститут розвитку міста».

Комунальна організація «Інститут розвитку міста» створена у 2015 році. За цей час вона проаналізувала чимало проблем розвитку міста, постійно здійснює супровід міжнародних проектів, пошук партнерів для регіональної та міжнародної співпраці, організовує тренінги, конференції тощо.
– Це потужний центр, покликаний вирішити ключові питання стратегічного розвитку міста. Інститут створює умови об’єднання зусиль полтавців, влади та бізнесу, підтримує процес залучення громади міста до вирішення питань місцевого самоврядування. Уже сьогодні організація готується до Міжнародного форуму інтегрованого розвитку міст «Планування та фінансування міської інфраструктури», – зауважив під час засідання заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету Полтавської міської ради Віталій Нікіпелов.

Олександр Глазов
Заплановано, що Міжнародний форум інтегрованого розвитку міст відбудеться 15 травня. Його учасниками стануть керівники міст України, представники регіональної та національної влади, міжнародні та національні експерти, потенційні партнери українських міст – міжнародні консалтингові компанії, фінансові установи та донорські організації, неурядові організації, що працюють у сфері місцевого розвитку.

Під час першої пленарної сесії Міжнародного форуму обговорять питання реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста. Як відомо, 21 грудня 2018 року рішенням позачергової 20-ї сесії Полтавської міської ради сьомого скликання депутати затвердили Концепцію інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030». Тож наше місто стало першим в Україні, де започаткували таку концепцію.
Віталій Нікіпелов

– Ми хочемо поділитися досвідом з іншими містами щодо питань створення та розроблення концепції, яка з’явилася завдяки консолідації полтавців, громадськості, бізнесу, депутатів, міської влади. Це велика робота, – додав Віталій Нікіпелов.
Серед головних тем форуму – розвиток міської інфраструктури, планування та фінансування; залучення ресурсів; взаємопов’язана інфраструктура для якісного життя; інфраструктура нової економіки та ревіталізація колишніх промислових територій; синьо-зелена інфраструктура; інфраструктура мобільності; соціальна інфраструктура тощо.

У рамках пленарної сесії дискусії та роботи в секціях обговорюватимуть і активну участь жителів у вирішенні питань міста. Вдалим світовим досвідом щодо технології залучення громадян до процесу підготовки та прийняття рішень стало партиципаторне бюджетування, наголосив під час засідання голова робочої групи з питань реалізації програми «Бюджет участі», депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов:
– У сучасному громадянському суспільстві зросла соціальна активність людей і з’явилися активісти, які мають бажання долучатись до розв’язання проблем міста. У жителів виникають ідеї, як покращити благоустрій територій, провести соціальні, культурно-мистецькі, спортивні заходи тощо. Для того у місті є «Бюджет участі», за допомогою якого вже четвертий рік реалізовуємо спільно з полтавцями їхні ідеї. Це механізм активізації участі територіальної громади у процесах інтегрованого розвитку міста.

Підсумовуючи засідання, директор Інституту розвитку міста Юрій Левченко зазначив, що пропозиції учасників Міжнародного форуму будуть узагальнені в підсумковій резолюції, а рекомендації представлять Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України для подальшого опрацювання.

Юлія РОМАНЕНКО
Під час засідання

Богдан Шевченко, 12.04.2019, 13:24197
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень