25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Оновлення міських бібліотек — під особливим контролем

Бібліотеки – осередки для пізнання і саморозвитку. Та, окрім основних функцій, вони вже давно стали платформами для комунікації, територіями для зустрічей та проведення літературних, мистецьких вечорів. Свого часу підтримкою та вдосконаленням бібліотечної системи міста опікувався Андрій Матковський. Нині робота у зазначеному напрямку знову відновлена.

З минулого року у приміщеннях філії Полтавської міської централізованої бібліотечної системи розпочали проводити ремонтні роботи. Адже більшість із них збудували досить давно, і вони потребували невідкладного капремонту. У такій ситуації опинилася і полтавська бібліотека-філіал №6, що в мікрорайоні Браїлки. Її приміщення звели 35 років тому.

За словами працівників закладу, вони постійно власноруч латали підлогу шматками лінолеуму, заліплювали щілини в панелях та фарбували стіни. Робили все можливе, щоб їхня бібліотека мала хоча б охайний вигляд. Нині ж заклад оживає на очах – його крок за кроком відновлюють будівельники за всіма сучасними технологіями. І вже зовсім скоро оновлена бібліотека зможе відкрити двері для своїх постійних відвідувачів. А їх у неї – понад три тисячі.

У 2018 році для цього закладу депутатський корпус Полтавської міської ради виділив понад 1 млн грн на заміну вікон і дверей, утеплення фасаду, ремонт покрівлі та облаштування пандусу. А цього року з міського бюджету на капітальний ремонт внутрішніх приміщень і двох туалетних кімнат направили 1 млн 400 тис. грн.

Керівник Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко зазначає, що це перший капітальний ремонт за увесь час існування цієї бібліотеки:
– Уже не можемо дочекатися того моменту, коли бібліотека наново відкриє свої двері для наших читачів. Адже люди приходять сюди не тільки по книги, інформацію, а ще й поспілкуватися. Нині ж читальний зал працює тільки на прийом літератури. Сподіваємося, що будівельники зроблять усі роботи швидко та якісно. Капітальний ремонт дасть змогу зовсім по-іншому дивитися на наш заклад, оскільки це імідж не тільки наш, це імідж і міської влади.

Днями з робочим візитом бібліотеку відвідав голова однієї з найбільших депутатських фракцій у міській раді Андрій Матковський. Він поспілкувався з працівниками бібліотеки. А також особисто пересвідчився у тому, що ремонтні роботи виконуються якісно та за графіком.
– Добре, що наші люди не забувають про книги, що тепер у кожній бібліотеці ми маємо три-чотири, а де і п’ять тисяч людей, які записалися і постійно відвідують бібліотеки. Тому ми не маємо права навіть думати про те, щоб щось там закривати. Натомість будемо розвивати, пропагувати і створювати гарні умови, – зазначає Андрій Всеволодович. – Можу запевнити, що в цьому році будуть відремонтовані майже всі бібліотеки, які є на сьогодні в Полтаві. На це вже виділено із міського бюджету 9,5 млн грн.

Також депутат підкреслив, що філії Полтавської міської централізованої бібліотечної системи стали справжнім культурним центром для жителів міста. Тож після капітального ремонту приміщень будуть вжиті заходи для збільшення фондів закладів:
– Думаю, що депутати міської ради і я особисто буду ініціатором таких гарних справ. Оскільки, мабуть, у кожній родині є книги, які ми вже роками не читаємо. І нехай краще вони будуть у бібліотеках. Особисто привезу сюди кілька книг. Також проведемо спільну акцію зі збору видань, щоб потім передати їх до бібліотечних закладів міста, – говорить Андрій Матковський. – Крім того, час не стоїть на місці, і тому в наших бібліотеках мають бути не тільки книги, а й сучасні комп'ютери з доступом до інтернету. Має бути створена електронна бібліотека, щоб молодь мала змогу отримувати інформацію і у такий спосіб.

Юрій ІВАНОВ
Богдан Шевченко, 12.04.2019, 14:03115
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень