25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві обирали учасників програми двостороннього обміну

Перед тестуванням із німецької мови та психології Людмила Бойченко розповіла полтавським школярам про етапи конкурсу.4 квітня в обласному центрі відбувся відбір учнів, котрі ввійдуть до групи старшокласників загальноосвітніх шкіл міста, залученої до участі в програмі двостороннього обміну з містами Фільдера (Німеччина).

Свої заявки на участь у конкурсі подали 57 полтавських учнів дев’ятих і десятих класів.
– Я брала участь у ньому вперше, – поділилася Софія Дубова з гімназії №6. – Було трохи страшно, але хотілося спробувати. Для мене такий конкурс – це досвід. Маю бажання відвідати Німеччину, подивитися країну, краще оволодіти мовою. Завжди боялася говорити іноземною, однак, щоб перебороти страх, треба випробовувати себе в чомусь новому, говорити з носіями мови, удосконалювати свої знання в ній.

Діти пройшли письмове тестування з німецької, психології, а також співбесіду. Остання відбувалась у форматі розмови між двома школярами на задану тему (Німеччина, дозвілля тощо). Крім того, члени конкурсної комісії, до якої ввійшли представники місцевої влади, німецької сторони, викладачі, ставили деяким старшокласникам додаткові запитання.

– Відбираючи учасників групи, ми орієнтувалися на рівень знань із іноземної мови, комунікабельність, уміння представити себе тощо, – повідомила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питань діяльності та розвитку гуманітарної сфери) Людмила Бойченко з команди Андрія Матковського, котра очолила конкурсну комісію. – Школярі з Німеччини до нас прибудуть традиційно у вересні, напередодні Дня міста. Скільки їх буде, наразі невідомо. Стільки ж наших учнів, скільки ввійде до іноземної делегації, вирушить з візитом у відповідь у жовтні.
Минулого разу це було 12 чоловік. Раніше в обміні брало участь більше старшокласників – і 20, і 30. Та через воєнні дії на Сході багато хто з німців просто боїться їхати в Україну.

– Цього року учні займатимуться спільним проектом із охорони довкілля, – розповіла відповідальна за партнерські відносини Фільдерштадта Тамара Постнікова. – Це одна з провідних тем для німецького міста. Окрім того, вона досить широка, її можна розробляти безкінечно. Тим паче, що нині у Європі розгортається молодіжний рух за збереження довкілля, захист його від засмічення. По п’ятницях школярі замість занять виходять на мітинги. Це почалося нинішньої зими з однієї дівчини зі Швеції. Із часом до неї приєдналися інші. Тепер це масове явище.

Також гості з Німеччини знайомитимуться з культурними, побутовими особливостями України, Полтави. Наші школярі за кордоном житимуть у сім’ях тих дітей, котрі були їхніми гостями. Вони ходитимуть на заняття в гімназії, працюватимуть разом у рамках екологічного проекту, зможуть відвідати культурні місця, наприклад, музей Mercedes-Benz, познайомитися з німецькими традиціями.

Як зазначила Людмила Бойченко, досвід, який отримають полтавські учні, вони привезуть до нашого міста, його можна буде використовувати в реалізації різних молодіжних проектів, що впроваджуються в обласному центрі.

Віолета СКРИПНІКОВА

Довідка.
Партнерські відносини між Полтавою та містами Фільдерштадт, Ляйнфельден-Ехтердінгер та Остфільдерн (Німеччина) тривають уже понад 30 років, і 2018-го договір про співпрацю був продовжений. Відповідно до цієї угоди й відбувається щорічний двосторонній обмін школярами. Під час дії програми учні працюють над темами з екології, фізики, народознавства тощо.
Богдан Шевченко, 15.04.2019, 10:09130
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень