25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Дев’ятиповерхівка в Полтаві горіла через паління на сходах

7 квітня в обласному центрі на вулиці Докучаєва, 10, що в районі Інституту зв’язку, горів дев’ятиповерховий будинок.
Як повідомила начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Світлана Рибалко, інформація про загорання в третьому під’їзді до рятувальників надійшла о восьмій годині вечора. Як розповіли журналістам самі мешканці, спочатку вони намагалися загасити вогонь власними силами, а коли зрозуміли, що не впораються, викликали допомогу.

Почалася пожежа з третього поверху, із самовільно облаштованої на сходовій клітці біля шахти колишнього сміттєпроводу комори. Зазвичай люди в таких приміщеннях зберігають якісь речі, що можуть знадобитися час від часу або що не потрібні в господарстві, а викинути їх шкода. Серед них буває багато виробів із дерева, тканини, тож недивно, що вогонь швидко дістався аж до дев’ятого поверху.

Дізнавшись про пожежу, рятувальники виїхали на місце події, зв’язалися з відділом оперативного реагування виконавчого комітету Полтавської міської ради.

– О 20.15 нам зателефонували зі служби з надзвичайних ситуацій, повідомили про загорання й попросили зв’язатися з постачальником електроенергії, щоб терміново знеструмити будинок, – розповів начальник відділу Сергій Зубань. – Ми виконали це прохання, а ще звернулися до «Полтававодоканалу», щоб його фахівці пересвідчилися в нормальній роботі гідрантів у означеному районі. Також зателефонували до «Полтавагазу» щодо вимкнення в разі необхідності газопостачання й перевірки безпечності використання блакитного палива в цьому під’їзді надалі. Крім того, ми повідомили про пожежу керівництво міста й Київського району, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Полтавської міської ради, комунальне підприємство «ЖЕО №2», у віданні якого перебуває будинок. О 20.40 нам надійшла інформація, що постраждалих немає.

Ліквідувати пожежу прибуло сім одиниць техніки, а саме п’ять автоцистерн, дві автодрабини, а також 25 чоловік особового складу ГУ ДСНС України у Полтавській області.
За даними Світлани Рибалко, до медиків, які також прибули на місце події, ніхто не звертався, обійшлося без травм. Дехто з мешканців залишив дев’ятиповерхівку, що палала, самостійно. Тим, хто не зміг цього зробити, допомогли рятувальники.
– Урятовано було 25 осіб, евакуйовано 30, тобто всього 55, – зазначила речниця ГУ ДСНС Полтавщини. – У деяких випадках для того, щоб люди змогли вибратися з приміщення, доводилося застосовувати автодрабини. До речі, на сьогодні наша служба обладнана такою технікою, яка дістає тільки до дев’ятого поверху. На щастя, пожеж у будинках із більшою поверховістю (таких по області 38) наразі не було. Але береженого, як-то кажуть, і бог береже. У нас, звісно, є системи гасіння пожеж на десятому й вище поверхах, однак це потребує більше часу, а його може й не бути. Тому, щоб убезпечити громадян, від лютого 2019 року ДСНС проводить і по області, і по всій Україні перевірки будинків підвищеної поверховості. Приблизно 70% таких об’єктів у Кременчуці обладнані пожежною автоматикою, в інших випадках ми ведемо роз’яснювальну роботу з мешканцями щодо необхідності її встановлення. Найгірша ситуація в цьому плані – у Полтаві. Тут 22 будинки мають десять і більше поверхів, але мало які з них убезпечені. Крім того, проводимо з громадянами бесіди щодо забезпечення вільного доступу до шляхів евакуації в разі надзвичайної ситуації, просимо не захаращувати їх.

Пожежу на Докучаєва, 10, надзвичайникам вдалося локалізувати о 20.58, повністю вона була ліквідована о 21.28. У результаті вогнем знищені дерев’яні вікна, особисті речі полтавців. А все, як свідчать попередні висновки експертів ДСНС, – через необережне поводження невідомої особи під час паління на сходах!

– Найбільш імовірно, що в комору залетів недопалок. Хтось смалив цигарку, і вогник від неї потрапив у комору через вікно чи шпарину. Електрики там немає, короткому замиканню взятися не було звідки. Ми передали ці дані слідчому в поліцію. Та має остаточно встановити причину пожежі. Якщо це було не-обережне поводження з вогнем і винного знайдуть, він відповідатиме за законом.

Нагадаємо, згідно зі ст. 13 закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», «забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів… у під’їздах житлових будинків…». У разі недотримання цієї норми людина може бути притягнута до відповідальності згідно зі ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (попередження або штраф). Але не в тому випадку, коли від її дій постраждали інші громадяни, – тут уже передбачене значно суворіше покарання.

Віолета СКРИПНІКОВА
Богдан Шевченко, 15.04.2019, 10:25135
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень