25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Карлюка» прилетіла в Полтаву з космосу

Неодмінні учасники виставки: Карлюка і Гоголь.
Цього року фестиваль гумору «Карлюка» для полтавців і справді почався з космосу. Точніше з Полтавського музею авіації і космонавтики, де 5 квітня відкрилася одна з локацій – «Карлюка в космосі».

– Це дуже символічно, адже 12 квітня ми відзначатимемо і День космонавтики, – говорить директор музею авіації і космонавтики Андрій Пушкарьов. – Хоч космос – справа надто серйозна, та, як стверджують самі космонавти, без гумору не обійтися і на навколоземній орбіті. Тому в довготривалі польоти космонавти традиційно брали з собою й улюблені кінокомедії та касети з записами відомих гумористів. Гадаю, їх порадували б і роботи карикатуристів, представлені на нашій виставці. До речі, художники дуже плідно працюють у цій темі, і космос, схоже, залишається для них невичерпним джерелом творчості.

Святкового настрою присутнім додавав муніципальний духовий оркестр «Полтава».
А головна подія фестивалю відбулася цього дня в Полтавському художньому музеї ім.М.Ярошенка – великій залі галереї мистецтв, де відкрилася Міжнародна виставка карикатур «Карлюка-2019». Цього разу полтавців порадували своїм мистецтвом угорські художники-карикатуристи.
– Як ви вже, певне, помітили, у нас щороку гостюють учасники з різних країн світу, – зазначив багаторічний організатор і натхненник «Карлюки», полтавський художник-карикатурист Михайло Шлафер. – Цього разу цей список поповнила Угорщина. І якщо ви подивитеся на карикатури її художників, то не відразу й зрозумієте, що намалювали їх не українські карикатуристи. Адже для угорців так само близькі теми, які нині хвилюють кожного з нас: екологія, політика, боротьба з корупцією тощо. Нашу ж країну на цьогорічній «Карлюці» представляють роботи патріарха української карикатури, заслуженого художника України, нашого земляка Анатолія Василенка, персональну виставку якого ми сьогодні презентуємо.

Голова Асоціації карикатуристів Угорщини Іштван Келемен.Організатор виставки Михайло Шлафер і директор Художнього музею ім. М.Ярошенка Ольга Курчакова.
Учасників і гостей «Карлюки» вітали також сам Микола Гоголь (актор Богдан Чернявський), директор Художнього музею ім. М.Ярошенка Ольга Курчакова, заслужений художник України Микола Підгорний, голова обласної організації Спілки
художників України Юрій Самойленко, голова Асоціації угорських карикатуристів Іштван Келемен. Святкового настрою присутнім додавав муніципальний духовий оркестр «Полтава» (художній керівник і диригент Едуард Головашич).

Завершився перший день фестивалю авторським вечором Ігоря Нікітіна і Сергія Кваші – акторів театру поезії і пісні «Надежды маленький оркестрик» (художній керівник Михайло Косенко).

Отже, «Карлюка-2019» відкрилася, але… не закрилася. Виставка триватиме до 21 квітня, тож ті, хто не зміг побувати там у ці дні, ще мають таку нагоду.

Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ
Богдан Шевченко, 15.04.2019, 11:32121
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень