21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

ЖКГ Полтави вчора й сьогодні: не залишати в роботі «хвостів»

,,Міськсвітло,, завершує освітлення вулиці Історичної
«Робити» і «зробити» – поняття схожі, але насправді дуже відмінні на практиці. Останніми роками полтавці часто стикалися з цією різницею. Мова, звісно, іде про несумлінне ставлення комунальних служб до своїх професійних обов’язків. Приклади цього настільки очевидні, що кожен може підібрати їх самостійно. Згадаємо хоча б асфальт, який клали в калюжі, або не вивезені після свят гори сміття.

Команда «Рідне місто» змінює сферу ЖКГ, застосовуючи зовсім інші принципи. Її представники діють відповідно до стратегічного плану. Розпочати й покинути на півдорозі розв’язання конкретних людських проблем стало категорично неможливим.
– У кожного комунального підприємства в минулому є свої недоробки, свої «хвости», – говорить новопри-значений директор КП «Міськсвітло», член команди «Рідне місто» Роман Кикоть. – Їх потрібно усувати, і ми цим постійно займаємося. Покинути людей з проблемами напризволяще не можемо в принципі.

Приклад одночасно сумний і абсурдний. Частина вулиці біля приватного будинку на Історичній, 45, зовсім не освітлюється. У темну пору дорослим незручно, а дітям, котрі повертаються зі школи, страшно.
Мешканець будинку Володимир Антоненко з цього приводу неодноразово звертався до міськвиконкому. Відповіді він так і не отримав – тодішня влада обмежувалася відписками.

Зате нині в КП «Міськсвітло» на звернення Володимира Антоненка відреагували належним чином. Спеціалісти виїхали на місце, вивчили ситуацію і взялися за роботу, щоб її виправити.
– Понад десять років тому там прокладали кабель, щоб забезпечити зовнішнє освітлення, – пояснює Роман Кикоть. – Тягнули з двох сторін, але не дотягнули, покинули. Тому й виявилося, що одна середня опора, якраз біля цього будинку, залишилася непідключеною. Я так розумію, про людей ніхто особливо не думав і якість виконання не перевіряв.

Працівники «Міськсвітла» проклали 40 метрів електрокабелю, якого не вистачало. У світильниках на стовпі вкрутили натрієві лампи. Нагадаємо: вони дають якісне світло, економні й довготривалі у використанні – розраховані на 40 тисяч годин праці (або приблизно 12 років). Такі лампи мають знижений вміст ртуті, тому повністю відповідають сучасним американським і європейським екологічним стандартам.

Із завданням комунальники впоралися швидко. Для виконання залучили електровишку та трьох працівників. У результаті жителі отримали довгоочікуване світло.
– У нас є тверде правило: якщо починаємо роботу, то обов’язково доводимо її до кінця, – зазначає Роман Кикоть. – Люди не повинні відчувати незручностей, навпаки, вони мають бути впевненими, що комунальники свою справу зроблять якісно й завершать вчасно.

Житлово-комунальне господарство оновлюється. Команда Олександра Удовіченка діє.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Богдан Шевченко, 16.04.2019, 11:50110
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень