21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Перші сільські амбулаторії за програмою «Доступна медицина» планують відкрити на Полтавщині до кінця квітня

Заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло та директор Департаменту будівництва, містобудування й архітектури та ЖКГ ОДА Тимофій Голбан оглянули будівництво амбулаторії у Дмитрівці Горішньоплавнівської міської ради. Незабаром там планують розпочати внутрішні роботи.

У межах програми «Доступна медицина», яку ініціював Петро Порошенко, в Україні будують понад 500 сучасних амбулаторій. У Полтавській області Департамент будівництва, містобудування й архітектури та ЖКГ ОДА зводить 27 медзакладів. На деяких роботи тривають, інші вже на завершальній стадії.

Одна з таких амбулаторій розташована у Дмитрівці, що підпорядкована Горішньоплавнівській міській раді. У селі проживає більше ніж півтори тисячі людей. Тому для них будівництво нової амбулаторії дуже важливе. Підрядна компанія вже зробила покрівлю, підлогу, змонтувала перегородки. Незабаром планують виконати внутрішні роботи.

– Дуже важливо, щоб і бабуся, і дитина мали якісні медичні послуги. Зазвичай у найвіддаленіших селах не було достойних умов для лікування пацієнтів. Завдяки ініціативі президента там з’являтимуться сучасні амбулаторії. Дуже добре, що місцева влада долучається до реалізації таких проектів, – говорить т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Будівництво амбулаторій реалізують на умовах співфінансування: 30% коштів ідуть із місцевого бюджету, решта – з державного.
За словами Тимофія Голбана, усі амбулаторії будують енергоефективними відповідно до державних будівельних стандартів.

Зведення нових приміщень економічно вигідне порівняно з ремонтом старих будівель. Усередині встановлять сучасне обладнання для лікування й діагностики різних захворювань. Закупили і службові автомобілі для невідкладної допомоги.
– Вхід у приміщення обладнають і для людей з інвалідністю. Амбулаторії зводяться доступними й зручними для всіх жителів. Ми робимо все можливе, щоб якнайшвидше передати будівлі місцевим громадам, – зазначив Тимофій Голбан.
Полтавська ОДА планує у квітні відкрити амбулаторії у селах Дмитрівці Горішньоплавнівської міської ради, Новооржицькому Оржицького району, Михайликах Шишацької ОТГ.

Нагадаємо, що Мінрегіон розробив типові проекти сучасних сільських амбулаторій. Це амбулаторії монопрактики з одним чи двома лікарями без або з житлом. Закладів групової практики на Полтавщині буде всього три. Амбулаторія на трьох-чотирьох лікарів – у Скороходівській ОТГ й на п’ятьох-сімох – у Розсошенцях (Щербанівська ОТГ) та у Засуллі (Засульська ОТГ).

– Нова мережа первинки сформована відповідно до методики, розробленої Мінрегіоном спільно з МОЗ. Для будівництва ми розробили і затвердили нові технічні вимоги, а також передбачили запровадження в амбулаторіях телемедицини, – зазначає віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.
Полтавська область потрапила у перший пул регіонів, які почали реалізовувати проект із будівництва амбулаторій. Загалом до нього ввійшли Волинська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська області.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації
Богдан Шевченко, 16.04.2019, 16:25109
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень