21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Аби юні і креативні реалізували себе: стартував проект «Майстерня активної молоді»

У полтавській загальноосвітній школі №37 відбувся перший семінар у рамках проекту «Майстерня активної молоді». Його учасникам розповіли про те, як брати участь у прийнятті рішення на рівні місцевої влади, що таке демократія, чим відрізнити пряму демократію від електронної, які є інструменти для поширення у містах електронної демократії й чим можна користуватися полтавській молоді, аби бути активною за допомогою інтернету, комп’ютера та смартфону.
Проект розрахований на учнів старших класів, а також на студентів перших-других курсів, – повідомила голова громадської організації «Центр розвитку та співпраці громад» Ганна Шавиро.

– У проекті візьме участь близько півтори тисячі юнаків та дівчат нашого міста. Серед учасників цих семінарів, які плануємо провести в кожній школі, відберемо найбільш активних і проведемо для них три тренінги. Це будуть повноцінні тренінги з написання проектів у рамках бюджету участі. Мета проекту – залучення полтавської молоді до публічного життя у сфері прямої демократії, зокрема бюджету участі, активізація її ініціативи й на цій основі впровадження змін у громаді.

Начальник управління освіти міськвиконкому Юрій Матвієнко засвідчує, що позитивні зміни у країні залежать від молоді, але водночас школярам, студентам, учорашнім випускникам часто не вистачає знань, навичок, досвіду для розвитку своїх ініціатив:
– Завдяки проекту наша молодь побачить, що непотрібно виїжджати з Полтави для реалізації ідей та ініціатив. Упевнений: надалі будемо співпрацювати і з громадською організацією «Центр розвитку та співпраці громад», і з Комунальною організацією «Інститут розвитку міста». Виводитемо це на рівень постійної роботи.

Постійно працює над створенням можливостей для розвитку молоді голова робочої групи з питань партиципатрного бюджетування, заступник голови фракції «БПП» Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов. Звертаючись до учнів, він розповів, що сам у шкільні роки брав активну участь у житті міста, згодом був обраний студентським мером, а нині – наймолодший депутат у міській раді:
– Усі ми хочемо змінити життя на краще і навіть знаємо як, але чомусь далі спілкування з друзями чи з батьками на кухні це не просувається. Тож не треба боятися пропонувати ідеї, бути ініціативними. Для того й стартує сьогодні проект «Майстерня активної молоді», щоб навчити вас, як брати участь у розвитку міста, розвивати власні ідеї, писати самі проекти. Їх за допомогою «Бюджету участі» школярі та студенти зможуть пропонувати для реалізації місцевою владою. Ми надаємо молодим людям таку можливість.

Організатори зазначають: будуть реалізовувати проекти найактивніших та найкреативніших учнів та студентів міста.

Володимир СУЛИМЕНКО

Богдан Шевченко, 16.04.2019, 16:36105
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень