21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Разом із полтавцями робить місто охайнішим команда Андрія Матковського

Представники міської влади…
В обласному центрі триває двомісячник чистоти і благоустрою. Довкола бажання зробити після зими Полтаву чистішою та охайнішою об’єднуються всі небайдужі та активні містяни. Традиційно разом із полтавцями приводить місто до ладу і команда Андрія Матковського.

Чисто й охайно в Авіамістечку

Ось уже кілька років поспіль в Авіамістечку організовує суботники депутат міської ради Майя Матвєєва з команди Андрія Матковського.

…разом із маленькими та дорослими жителями навколишніх будинків прибирають територію Авіамістечка.
Жителі мікрорайону ніколи не лишаються осторонь прибирання. Сюди приходять цілими родинами, аби зробити територію охайною та затишною.
– У місті постійно проводяться суботники й місячники чистоти, осторонь яких ніколи не стоять і жителі Авіамістечка, – каже Майя Кадирівна. – Приємно бачити людей, які в чудовому настрої вийшли прибрати у своїх дворах. Розуміємо, що лише разом зможемо зробити наше місто чистішим, красивішим і зеленішим. Суботники здружують і згуртовують людей, у них беруть участь як дорослі, так і діти. Давно підмічено: якщо дітей залучають до прибирання, то вони й смітити більше не будуть.

У цьому мікрорайоні проживає і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко, яка також залюбки долучилась до наведення чистоти і порядку на території спортивного майданчика:
– Сьогодні усі ми, жителі мікрорайону, піклуємось про те, щоб Авіамістечко було чистим і затишним. Цю територію можна назвати дуже родинною, адже тут гуляють матусі з візочками, відпочивають діти, граються в рухливі ігри. Чимало вийшло на суботник усією родиною. Приємно, що навіть наймешні жителі також хочуть зробити свій маленький внесок у велику і добру справу. Кажуть, що дитині не треба говорити, як робити, краще показати власним прикладом.

Малечі ж найбільше до вподоби фарбувати. Разом з мамами дітлахи із задоволенням освіжали кольори спортивного знаряддя та огорожі навколо майданчика. Зварювальними роботами та викошуванням трави займались чоловіки.
Неподалік старого будинку підрізала кущі малини Тетяна Пчельникова, яка вже 40 років проживає в Авіамістечку: «Для мене весна – це свято праці. Чистота в місті має починатися від кожного з нас, з кожного двору, з кожної квартири. Як весною, так і восени, як тільки Майя Кадирівна організовує суботники, приходимо з радістю. Часто буваємо тут на майданчику з дітьми, відпочиваємо на лавочках, спілкуємося. Приємно, коли навколо чисто й охайно».

Майя Матвєєва дякує керівництву КАТП-1628 за надання машини з навантажувачем. Опале листя, сухі гілки, скошена трава: цього дня з Авіамістечка вивезли чотири таких машини сміття.

Розв’язали проблему і з аварійними деревами

Не менш важливо навесні привести до ладу і дерева. Аби зберегти зелені насадження, утримувати їх у здоровому впорядкованому стані, щорічно після зими зрізають сухі гілки. Так запобігають випадкам падіння аварійних і сухих гілок дерев під час злив та сильного вітру. Під час негоди дерева можуть пошкодити автомобілі, інше майно, електромережі чи навіть травмувати людину. 4 квітня на провулку Космічному спиляли аварійні зелені насадження та прибрали висохлу поросль. Сприяв проведенню цих робіт член фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Вячеслав Федоряка.
– До мене звернулися жителі мого району, які живуть за адресами Космічний, 5, Космічний, 6, – розповів депутат. – Вони просили допомогти спиляти аварійні дерева, сухостій. Працівники комунального підприємства «Декоративні культури» виїхали сюди, щоб прибрати поросль, дерева, які створюють небезпеку для жителів. Загалом у місті такої роботи проводиться дуже й дуже багато. На підприємстві, незважаючи на недостатню кількість працівників, спецтехніки, роблять усе для того, аби виконати якомога більше. Депутатський корпус вирішуватиме питання, як забезпечити підприємство необхідним, починаючи від автовишки, закінчуючи пилками й іншим приладдям. Адже і від цього також залежить чистота та порядок у нашому місті.

Того дня працівники «Декоративних культур» обробили близько 30 дерев і кущів. Прибирали передусім аварійні дерева, гілки, що створюють потенційну загрозу.
– Я вважаю, правильно роблять, що сухі дерева зрізають, – зазначила місцева жителька Людмила Сергіївна. – Вони ж будуть падати. І можуть упасти на когось. Але разом із сухими деревами треба обрізати й омелу. Якщо цього не робити, то дерево через рік-два буде таким же сухим, як і те, що спиляли.
Працівники КП «Декоративні культури» спиляли аварійні дерева та обрізали висохлу поросль.Хід робіт контролював Вячеслав Федоряка.

Вікторія САМОХІНА
Богдан Шевченко, 17.04.2019, 10:01121
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень