21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Рух полтавських тролейбусів тепер можна відстежити у режимі реального часу

Комунальники з команди Олександра Удовіченка відновили роботу GPS-навігаторів у тролейбусах КП «Полтаваелектроавтотранс».

Система електронного квитка, яку запроваджує команда «Рідне місто», передбачає обов’язкове використання спеціальних реєстраторів руху громадського транспорту. За словами головного комунальника Полтави Олексія Чепурка, це значно покращить роботу транспортної галузі та продемонструє її абсолютну відкритість:
– Завдяки навігаторам кожен полтавець має змогу дізнатися про кількість тролейбусів на маршрутах, про місце їх перебування в конкретний момент. Адже в останні роки було багато нарікань на якість перевезень, порушень графіків руху. Для виправлення ситуації ми відновили диспетчерську та переходимо до використання реєстраторів Teltonika FMB 125. Вони не прив’язані до конкретної компанії та не потребують регулярних платежів за обслуговування. Дані з реєстраторів виводяться на сервер КП «Полтаваелектроавторанс», звідти – на інші профільні сайти, щоб полегшити доступ до даних не лише жителям, а й гостям Полтави.

Найзручніший з таких сайтів – EasyWay, що охоплює транспортні мережі не лише 61 міста України, а й зарубіжних країн. Зайшовши за посиланням на мапу https://www.eway.in.ua/ua/cities/poltava/compile, полтавці зможуть відслідкувати рух тролейбусів своїми маршрутами в реальному часі та отримати про них вичерпну інформацію.

Продемонструємо на прикладі. Візьмемо тролейбус №4 за маршрутом Південний вокзал – завод ГРЛ.

На прокладеному курсі карти рухаються чотири стрілки – три в один бік, одна – в протилежний. Це загальна кількість тролейбусів, які вийшли на цей маршрут з депо. Мине кілька хвилин, і диспозиція стрілок зміниться – уже дві рухатимуться в напрямку ГРЛ, дві – до Південного вокзалу.
Якщо хочемо знати про «четвірку» більше, натискаємо опцію «Весь транспорт міста» і знаходимо номер тролейбуса. Сайт видає інформацію про довжину маршруту (10,68 км), інтервал (15–20 хв.), час роботи (від 5.30 до 21.30), вартість квитка (2 грн), кількість машин (чотири одиниці), рейсів (сім). Показано всі зупинки на прямому та зворотному шляхах з прив’язкою до часу. Користувача сайту також ставлять до відома про затримки тролейбусів (це може бути 1 хв., а може, наприклад, і 6 хв.).

Навігатори діють і на кількох маршрутках. Їхній рух також можна простежити за допомогою електронної мапи. Ще одна функція сайту – надання інформації про те, як найзручніше дістатися з однієї точки Полтави до іншої, тобто «прокласти» індивідуальний маршрут.
Богдан Шевченко, 18.04.2019, 12:16168
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень