21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Парк «Перемога» планують реконструювати, аби полтавці мали затишне місце для відпочинку

Парк «Перемога» – пам’ятка садово-паркового мистецтва Полтави, історія якої сягає сивої давнини. Площа парку охоплює понад 30 гектарів. Колись у парку працював фонтан, були майданчики для дітей, належно діяли атракціони. Свого часу на арені Співочого поля ім.Марусі Чурай проводилися концерти і фестивалі. Проте нині парк «Перемога» не має тієї привабливості та потребує оновлення.
Так, у середу, 9 квітня, керівництво міста та депутатський корпус відвідали парк культури та відпочинку «Перемога», аби вирішити питання щодо його реконструкції. Під час зустрічі присутні ретельно оглянули всю територію парку та Співоче поле.

Серед представників влади були присутні перший заступник міського голови Андрій Лямін, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко та голова однієї з найбільших фракцій у Полтавській міській раді Андрій Матковський. За його словами, одне з найважливіших завдань міської влади – створення затишного місця відпочинку для полтавців:
– Свого часу парк «Перемога» був улюбленим місцем відпочинку полтавців. Але, на жаль, його нинішній вигляд не відповідає ніяким нормам. Тож велика кількість полтавців цілими родинами виїздить у парки, наприклад, до Харкова, де проводить свій вільний час та вихідні дні, – говорить Андрій Всеволодович. – Вважаю, що в Полтаві ми маємо змогу створити не гірші умови для містян, ніж у Харкові. Тому одне з найважливіших завдань перед місцевою владою полягає у проведенні повної реконструкції парку «Перемога». Тут має бути охайно, затишно та комфортно, з’являться нові дерева на заміну старим, сучасні атракціони тощо. Плануємо встановити для нашої малечі каруселі, спортивний та дитячий майданчики із сучасним обладнанням, яке відповідає європейським нормам.

За словами Андрія Матковського, за один рік усі плани оновлення парку неможливо реалізувати. Тож передусім тут необхідно навести чистоту і порядок:
– Нині ми поставили відповідні завдання перед керівництвом парку, адже в нас є комунальне підприємство, яке відповідає за нього. Сподіваюсь, що в рамках двомісячника чистоти вже до 1 травня, коли парк офіційно відкриється, тут наведуть лад. Приберуть сміття, доглянуть за деревами, усе, що треба, пофарбують. Загалом підготують парк для комфортного та приємного відпочинку полтавців та гостей міста.

Андрій Всеволодович наголошує, що з наступного року розпочнеться реконструкція парку. Вона проходитиме в три етапи відповідно до вже готового проекту.
– Також плануємо відновити Співоче поле, яке влітку та восени можна використовувати для проведення загальноміських заходів, а також обладнати кінотеатр просто неба. Та найголовніше, що ми маємо зробити, – це створити таку територію, куди б не приходили смажити шашлики, як це роблять тепер, а залюбки приїздили цілими родинами і проводили свій вільний час на свіжому повітрі, розважалися на нових атракціонах.

Також були зроблені акценти на проблемних питаннях, які потрібно взяти на контроль та якнайшвидше вирішити. Серед них – ремонт і фарбування атракціонів, зокрема оглядового колеса, оновлення зелених насаджень тощо.
Уболівають за майбутнє парку і полтавці. Так, на думку 18-річної Тетяни Безручко, для затишнішого відпочинку в парку потрібно відкрити маленькі кафетерії та додати арт-об’єкти:
– Варто встановити більше невеличких атракціонів і маленьких кафе, щоб можна було на природі сісти подивитися на це все. Також потрібні скульптури і фонтани, біля яких можна було б фотографуватись.

Її подруга Яна теж підтримує ідею відродження фонтану. Дівчата зізналися, що час від часу відвідують парк, позаяк він неподалік від Тетяниної роботи, тож їм хочеться, аби він був затишнішим і привітнішим і став одним з найкращих місць для відпочинку в Полтаві.
Своїм баченням благоустрою «Перемоги» поділився і 23-річний Володимир Труш:
– Парк передусім потрібен для відпочинку і розваг. Хочеться, аби тут було більше умов для активного відпочинку для молоді. Також уболіваю за те, щоб відновили Співоче поле, аби була можливість дивитися фільми просто неба.

Юрій ІВАНОВ
Богдан Шевченко, 18.04.2019, 12:23153
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень