21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Відновили освітлення у воронінському тунелі

Транспортний тунель у селищі Вороніна побудували ще на початку минулого століття. Але його історична цінність поступається суто функціональній – він з’єднує вулиці Героїв Крут та Тунельну і залишається єдиним проїздом до селища.
Для жителів Вороніна тунель має, без перебільшення, стратегічне значення. Саме через нього вони потрапляють до центральної частини Полтави і назад. Альтернативи йому не існує, якщо не враховувати величезний, а тому дуже незручний гак через Кротенки.

Тунель вузький, розрахований на односторонній рух: дві машини не розминуться. Пріоритет мають авто, що рухаються до селища. Ті, що прямують з Вороніна, повинні чекати. Щоправда, деякі занадто гарячі водії правил не дотримуються, наражаючи людей на небезпеку.
Вона посилюється, якщо зважити на те, що через тунель курсують маршрутки, забиті пасажирами. А якщо додати сюди ще й людей, які ходять тунелем пішки, то можливість аварійних ситуацій посилюється втричі.

І це, зауважмо, за наявності освітлення. За його ж відсутності небезпека зростає з геометричною прогресією: людський зір не встигає відразу звикнути до темряви, втрачається координація, що може призвести до трагічних наслідків для всіх, хто в той момент перебуває в тунелі – за кермом, на пасажирських сидіннях, притиснутий до стіни.

– Тривалий час тунель перебував без освітлення, – говорить член команди «Рідне місто», голова Подільської райради Євген Нагорний. – Спроби його відновлення в попередні роки успіхом не увінчалися. Жителі Вороніна потерпали від незручностей та й, що приховувати, остраху за своє життя. Коли вони звернулися до мене з проханням освітлити тунель, ми з колегою по команді, керівником КП «Міськсвітло» Романом Кикотем відразу ж виїхали на місце.
Роман Кикоть швидко визначив масштаб робіт. Почалися приготування, щоб виконати складне завдання буквально за один день.

– Працювали три бригади електриків та дві вишки, – зазначає очільник «Міськсвітла». – Одна бригада відновлювала кабельну мережу по тунелю, друга встановлювала світильники, придбані жителями Вороніна, третя – дорожні знаки (таблички). При цьому, щоб не створювати проблем для транспорту, кожні 20 хвилин пропускали маршрутки та автомобілі.

Роботи з освітлення, завдяки тісній співпраці комунальників, завершені. Тепер воронінським тунелем буде безпечно пересуватися не тільки вдень, а й уночі. Щоб світильники залишалися цілими й неушкодженими, встановлено три камери для постійного відеонагляду.
Житлово-комунальне господарство оновлюється. Команда Олександра Удовіченка діє.

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Богдан Шевченко, 19.04.2019, 11:08122
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень