19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Модернізовані об’єкти, нові проекти й сучасні технології — результати впровадження децентралізації в Щербанівській ОТГ

Обмін досвідом ефективного господарювання й виїзне розширене засідання колегії облдержадміністрації провели в Полтавському районі. Керівництво області, члени колегії облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій,
міст обласного значення й об’єднаних територіальних громад відвідали Щербанівську ОТГ й ознайомилися з реалізацією проектів, ініційованих у межах децентралізації. Гості побували в Розсошенській гімназії, дитячому садку «Яблунька», на будівництві басейну й амбулаторії.

Першою локацією, яку показали учасникам колегії, стала Розсошенська гімназія. Будівлю модернізували й утеплили, відремонтували дах і замінили вікна.
– Невипадково ми обрали як локацію Щербанівську ОТГ. Тут бачимо значні досягнення. У громаді відкрили новий дитячий садок, є гарна гімназія, у планах – новий басейн та амбулаторія. Переконуємося вкотре, що успішними стають проекти, які фінансуються з різних бюджетів: державного, обласного й місцевого. Це той результат, який завдяки правильному підходу до роботи може отримати кожен голова ОТГ, – прокоментував т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Також за концепцією «Нова українська школа» у навчальному закладі оснастили п’ять перших класів. Сюди входять ігрові й навчально-пізнавальні зони, парти-трансформери, куточки живої природи, килимки для ранкових зустрічей, необхідні підручники, дидактичні матеріали.
– Минулого року ми набрали п’ять перших класів. Усі вони заповнені, у кожному – по 30 учнів. На цей рік уже є охочих на п’ять класів. Мікрорайон розбудовується, тому ще чекаємо дітей. Заклад може прийняти ще учнів, але, можливо, доведеться впроваджувати підзміни. Початкова школа вже працює на підзмінах. Нині в школі навчається 775 учнів, – розповів в.о. директора Розсошенської гімназії Євген Яловець.

В ОТГ планують створити й опорний заклад на базі Щербанівської школи, куди ввійдуть Тростянецький і Нижньомлинський навчальні заклади.
Ще один об’єкт, яким у громаді пишаються, – новий дитячий садок «Яблунька». Він розрахований на 140 місць. Його звели з екологічних матеріалів.
– Відразу відкрили шість груп: дві молодші і дві старші. З 1 вересня запрацює ще й басейн. Нині намагаємося створити всі умови, щоб діти почувалися як удома. У нашому мікрорайоні батьки активно співпрацюють із нами, адже розуміють, що найцінніший скарб – це їхні діти, – розповіла директор «Яблуньки» Лариса Кірячок.

Новий дитячий садок спроектували так, аби його могли відвідати якомога більше дітей. Нині в закладі перебуває 100 малюків. Там облаштовані просторі ігрові кімнати й спальні, підлога з підігрівом, сучасні меблі й обладнання, зручні ванні кімнати й кухня. У садку є свої пральня і швейна майстерня. На будівництво закладу витратили 26 млн грн.

Щербанівська ОТГ покращує спортивну й медичну сфери

Поруч із Розсошенською гімназією будують басейн, де школярі й соціальні групи зможуть згодом займатися безплатно. За словами голови Щербанівської ОТГ Ігоря Процика, це необхідність, бо в громаді проживає понад тисячу дітей. У результаті ОТГ буде не лише зі спорткомплексом, міні-футбольним полем і тенісним кортом, а й із новим басейном.
– У 2017 році Щербанівська сільська рада взяла участь у конкурсі проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Будівництво почали два роки тому, у грудні плануємо його завершити. Вартість будівництва становить понад 56 млн грн. За 2017–2018 роки Державним фондом регіонального розвитку виділено 15 млн грн, а з бюджету сільської ради – 6 млн грн, – розповів Ігор Процик.
Загалом у Щербанівській ОТГ на спортивну галузь у 2018 році витрачено 1 млн 150 тис. грн із місцевого бюджету.

Також згідно з обласною програмою розвитку фізичної культури і спорту на 2017–2020 роки та відповідною програмою сільської ради встановлено на умові співфінансування з Полтавською облдержадміністрацією антивандальний майданчик із десятьма тренажерами і спорудою для воркауту.

У громаді поліпшують і медичні послуги

Зводиться амбулаторія сімейної медицини, розрахована на сім лікарів. Вона обслуговуватиме до десяти тисяч осіб. Це буде одна з найбільших амбулаторій в області. Подібну будують ще в Засуллі.
– Уже зведені стіни, нині монтують перекриття. Почали близько місяця тому й такими темпами плануємо за два місяці завершити. Це буде нова амбулаторія, 472 кв. м. Проект демонструє спів-працю обласної влади та Щербанівської ОТГ. Він не єдиний і не останній. Працювати зі Щербанівською громадою цікаво. Вона ініціативна. Щербанівська ОТГ однією з перших заявила про співфінансування будівництва амбулаторії. Нині ініціює співфінансування ремонту доріг на Буланове, Малий Тростянець. Крім цього, новий і амбітний проект – це спортивний комплекс із хокейним майданчиком. Нині ОТГ займається оформленням документів на землю. Якщо все вдасться, то незабаром розпочнемо проектувати, а згодом і будувати його, – прокоментував директор Департаменту будівництва, містобудування й архітектури та ЖКГ облдержадміністрації Тимофій Голбан.

Після огляду об’єктів в ОТГ провели засідання колегії Полтавської облдержадміністрації, на якому говорили про децентралізацію й медичну реформу.
Як поінформувала директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко, нині в області – 47 об’єднаних територіальних громад. Райони, у яких створено найбільшу кількість ОТГ, – Кременчуцький і Полтавський – по шість громад, Новосанжарський – п’ять, Гадяцький – чотири, Хорольський, Великобагачанський – по три. У решті районів – одна-дві ОТГ. До кінця 2020 року об’єднані громади мають бути створені на всій території області.
– Не створено нині жодної об’єднаної громади у Диканському, Котелевському й Оржицькому районах області. Найбільші за площею та відповідно за кількістю місцевих рад, що ввійшли до складу громад, – Шишацька, Засульська, Козельщинська й Чорнухинська ОТГ, – розповіла Інна Іщенко.

Після об’єднання значно зросли бюджети ОТГ. Завдяки цьому громади покращують об’єкти й будують нові.
– Думаю, ні в кого вже не виникає сумнівів щодо важливості проведення реформи децентралізації. Завдяки об’єднанню зусиль і співфінансуванню бачимо якісні зміни. Так і маємо рухатись далі, – підсумував Роман Товстий.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації
Богдан Шевченко, 19.04.2019, 11:12113
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень