19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

До нових спортивних вершин: у Полтаві відбувся міський чемпіонат з тхеквондо

Понад сто юних спортсменів змагались за перемогу на міському чемпіонаті з тхеквондо у розділі пумсе, який відбувся 13 квітня в спортивному клубі «Спартак».

Наймолодші учасники змагань – діти від семи років, найстаршим – по 18 років. Усього ж шість вікових категорій: діти, молодші юнаки, юнаки, кадети, юніори, дорослі.

Головний суддя змагань, заслужений тренер України Юрій Шавиро розповів, що спортсмени виконуватимуть формальні вправи, під час яких потрібно в чіткій послідовності виконувати певні бойові рухи:
– Понад сто юних спортсменів з нашого міста беруть участь у чотирьох вікових розділах. Кожен може виступити в трьох розділах: індивідуальний виступ, командний (пара дівчина – хлопець) або командний окремо (три хлопці чи три дівчини). Тобто один спортсмен має змогу завоювати три нагороди.

На урочистому відкритті учасників чемпіонату привітав і побажав вдалих стартів заступник голови фракції БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов:
– Загальновідомо, що тхеквондо розвиває не тальки силу, швидкість та реакцію. Окрім суто спортивної складової, тхеквондо дисциплінує, особливо дітей. Приємно бачити таку велику кількість дітей та молоді. Я бажаю всім успіхів та перемог. Звісно ж, медалі першості отримають кращі з кращих. А тим, хто від перемоги буде за крок, бажаю інтенсивніше та наполегливіше працювати, не здаватись і йти до своєї мрії!

Організатор змагань – управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради. Його начальник Олена Бабенко провела нагородження наймолодших спортсменів. Розповідає, що майже всі спортивні змагання в Полтаві відбуваються за сприяння управління або ж співорганізації і це не стало винятком:
– Тхеквондо – олімпійський вид спорту, а Полтавщина має своїх представників в олімпійській збірній України. Нам дуже хотілося б, щоб до цієї когорти потрапили й полтавські тхеквондисти. Якщо ми не будемо сприяти саме тепер, коли діти здобувають перші перемоги, то потім буде пізно. Хотілося, щоб якомога більше дітей займалося будь-якими видами спорту, адже спорт дисциплінує, а здоровий спосіб життя гартує витримку й силу духу, розвиває дітей не тільки фізично, а й духовно.

Під час урочистої частини перший розряд з тхеквондо отримали Артем Гуржій, Анастасія Фалько та Станіслав Єфименко, а Ростиславу Єфименку вручили посвідчення кандидата в майстри спорту України з тхеквондо.
За п’ять років занять тхеквондо Ростислав досягнув червоного поясу і найближчим часом планує складати екзамен на коричневий:
– Тхеквондо дає мені впевненість у собі, допомагає розвинути фізичну та духовну силу, це можливість захистити себе. Моя найближча мета – потрапити на чемпіонат Європи.

На запрошення організаторів з Києва прибули тренери школи тхеквондо «Артвей» Єгор Медведь та Ганна Раус, які виступили в ролі суддів та кураторів змагань. Були приємно вражені такою великою кількістю учасників чемпіонату.

Про свою роботу на змаганнях розповів Єгор Медведь: «Приємно дивитися, як ми у розвитку тхеквондо в Україні рухаємось семимильними кроками вперед. Першочергове завдання суддів у розділі пумсе – оцінити техніку виконання формального комплексу. Спортсмен має чітко виконати поставлене завдання. Важливий момент грає презентація, це повинно мати вигляд, наче він насправді веде бій з невидимим противником. Оцінюють спортсменів за десятибальною системою. Із того, що я бачив в Україні, найбільше набирали 8,6 балу. Новачків оцінюємо системою прапорців синього й червоного кольорів, з пари обираємо кращого».

У підсумку змагань учасникам вручили 28 золотих медалей у різних номінаціях. Організатори сподіваються, що в майбутньому в нашому місті відбудуться не лише міські змагання, а й чемпіонат області.

Володимир СУЛИМЕНКО

Богдан Шевченко, 22.04.2019, 14:31203
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень