19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Андрій Матковський зі своєю командою та небайдужими полтавцями дбають про чистоту в місті

Аби Полтава щонайшвидше розквітла після зими, у кожному мікрорайоні міста, у віддалених його куточках жителі прибирають вулиці та провулки, парки і сквери від сміття та чагарників, фарбують дитячі майданчики. Традиційно разом з полтавцями приводить до ладу місто голова фракції БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Андрій Матковський зі своєю командою.
У Авіамістечку пофарбували дитячий майданчик

20 квітня, у День землі, в Авіамістечку відбувся суботник за участі депутатів та небайдужих жителів мікрорайону. Цього разу активісти фарбували ігровий майданчик поблизу дитячої поліклініки.
За словами Андрія Матковського, робити місто чистішим – справа кожного полтавця:
– Усі ми готуємося до свят, тож разом із нашою командою вирішили привести до ладу територію Авіамістечка, де живуть наші виборці. Поставили за мету – пофарбувати дитячий майданчик. І це вважаю символічним, адже діти – це наше майбутнє. Спільними зусиллями крок за кроком робимо наше місто комфортнішим та затишнішим.

Такої ж думки і депутат із цієї команди Майя Матвєєва:
– Приємно, що нашу ініціативу підтримали й місцеві жителі. Цього місяця суботник тут уже третій. Нині в парку плануємо пофарбувати лавочки тощо. Напередодні свят хочеться поділитися з кожним частинкою тепла, зробити щось корисне, тим паче, якщо це стосується дітей.
Місцеві жителі дбають про цей майданчик уже три роки поспіль, оскільки тут збирається чи не вся малеча мікрорайону. До фарбування майданчика долучились цілими родинами.

На вулицях Лютого та Луговій стало чистіше і затишніше

18 та 19 квітня небайдужі жителі приватного сектору долучилися до прибирання вулиць Лютого та Лугової. Ці суботники ініціював Андрій Матковський разом із заступником голови фракції БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександром Глазовим.
Прибирали протягом двох днів. Першого старше покоління власним прикладом показало, як дбає про вулицю Балакіна. Серед них і ті, хто живе тут недавно, і ті, хто тут уже десятки років. Наступного дня приєдналась до прибирання вулиці Лугової активна молодь – очистили територію від листя, чагарників, спиляли сухі гілки дерев, прибрали сміття.

За словами Олександра Глазова, такі заходи об’єднують молодь та виховують її на засадах громадянської свідомості:
– Під час першого дня прибирання нас була невеличка компанія, а вже наступного приєдналось чимало. Так, спільними зусиллями зробили вулиці чистими та охайними. Щороку ми проводимо тут весняне прибирання. Приємно бачити, що люди піклуються не лише про ділянки біля своїх будинків, а й про вулиці, якими ходять усі, – зауважив депутат.

Студенти Полтавської державної аграрної академії теж активно долучилися до прибирання. Вони власним прикладом показують, що чисте місто – це справа кожного полтавця.
Студентка Анна Титаренко каже, що кожен свідомий житель міста повинен робити посильний внесок у благоустрій Полтави:
– Молодь із нашої академії прагне показати, що ми не стоїмо осторонь проблем міста, нам не байдуже, яким воно буде завтра. Думаю, що полтавцям приємно гуляти чистими вулицями та відпочивати у затишних парках. Але для цього кожен має долучитися до благоустрою навколишнього середовища.

– Досить часто в соціальних мережах люди коментують ситуації з комунальними службами в місті та розповідають, що хочуть бачити Полтаву чистою. На мою думку, двомісячник чистоти – гарна нагода допомогти комунальникам у досягненні спільної мети. За останній місяць у нашому місті стало набагато чистіше. Це заслуга кожного, хто не залишився осторонь та вийшов на толоки, які організовують депутати нашої команди, – переконаний Андрій Матковський.

У Ліску прибрали територію біля обеліску

Цього дня й у селищі Лісок відбувся суботник біля обеліска загиблим у Великій Вітчизняній війні й могили Невідомого солдата. Його також організувала команда Андрія Матковського разом із селищним комітетом.
У селищі Залізничників та Ліску проводиться вже четвертий суботник за останній місяць. У них узяло участь понад 200 чоловік. Загалом вивезли приблизно 60 машин сміття.
– Нині ж фарбували огорожі біля обеліска та могили Невідомого солдата. До нашої доброї справи долучилися і волонтери з полтавських університетів. І це приємно, що молодь не байдужа до нашої історії та пам’яток, – зазначає депутат Полтавської міської ради із команди Андрія Матковського Володимир Корчака.

Голова селищного комітету Зінаїда Абакумова каже, що вони разом із місцевими жителями вже понад 50 років піклуються про цей обеліск. Протягом двох років їм у цьому допомагає команда Андрія Матковського – закуповує фарбу, щоб пофарбувати огорожі обеліска та могили Невідомого солдата, а також – гойдалки дитячого майданчика.

За словами місцевої жительки Ніни Бражник, до суботників у Ліску завжди долучається велика кількість небайдужих:
– Я та мої сусіди не пропускаємо жодної толоки, з радістю йдемо прибирати, фарбувати. Розуміємо, що потрібно тримати порядок у рідному селищі.

За словами Андрія Матковського, лише разом ми зможемо зробити наше місто таким, про яке мріємо, – чистим та комфортним:
– Весна приходить до нас із безліччю свят. Наближаються Великдень, День Перемоги, тож комунальні служби міста працюють у посиленому режимі, аби Полтава у ці дні справді була святковою. Водночас люди мають розуміти, що двірник не в змозі прийти до кожного будинку, охопити кожну вулицю. Кожен з нас хоче, аби було чисто, затишно, охайно, приємно було відпочити, прогулятися зі своїми дітьми, у вихідний пройтися чистим парком. Полтава – це наше місто, про яке ми маємо дбати, аби воно було найкращим. І це залежить від кожного з нас. Чисте місто – це не просто відсутність сміття. Це вихованість кожного полтавця. Спільними зусиллями крок за кроком робимо нашу Полтаву комфортною, затишною та привітною.

Олександра ІОФФЕ, Юрій ІВАНОВ
Богдан Шевченко, 25.04.2019, 14:34138
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень