19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Громадський форум «Мікроклімат міста»: як Полтаві стати екоеталоном України?

У вівторок, 23 квітня, у Полтавському художньому музеї ім. М. Ярошенка відбувся громадський форум «Мікроклімат міста» на тему «Застосування екомоніторингу на основі смарт-технологій для регулювання мікроклімату в місті Полтаві». Його організували Полтавська міська рада та КО «Інститут розвитку міста» за підтримки Фонду Фрідріха Науманна.

Обговорювали першочергові рішення та заходи, що сприятимуть регулюванню мікрокліматичних умов на основі смарт-технологій для створення комфортного життєвого середовища в нашому місті.
Управитель освітніх проектів представництва Фонду Фрідріха Науманна Ольга Омельчук зазначила, що громадський форум проводиться в рамках проекту Smart City, а Полтава – одне з чотирьох міст в Україні, яке виграло конкурс у Фонді Науманна:
– Тема «Вимірювання мікроклімату» цікава для світової спільноти: це дуже інноваційний та прогресивний проект. Вимірювання мікроклімату – це один із кроків, який може зробити місто, аби покращити життя своїх жителів. У світі ця тенденція вже нарощує оберти, Україна ж, на жаль, повільно впроваджує технології Smart City, а тим більше в екологічній темі. І те, що Полтава – одне з передових міст у цьому напрямку, дуже тішить. Ми раді підтримувати цю ініціативу.

Привітав присутніх учасників у залі заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконкому від команди Андрія Матковського Віталій Нікіпелов. Він наголосив, що суспільство все ближче і ближче наближається до розуміння того, що довкілля та екологія стали значно впливати на людину і навпаки:
– Негативні впливи на екологію повертаються до нас негативним впливом на наше здоров’я, самопочуття та якість життя. Тому нині все більше і більше полтавців це розуміє і хоче бачити в майбутньому наше місто екологічним, безпечним та комфортним. Цей проект впроваджує систему мікроклімату міста, дозволяє визначити проблемні чинники, які треба буде покращувати. І саме після цього життя в Полтаві буде комфортнішим, приємнішим та зручнішим для її жителів.

У заході взяли участь близько 150 чоловік: представники громадських організацій, депутати, представники бізнесу, фахівці профільних управлінь органів місцевого самоврядування та студенти вищих навчальних закладів.
Протягом форуму були організовані робочі групи спільно з експертами, які наприкінці презентували свої напрацювання щодо проблеми регулювання мікроклімату в місті.

Серед модераторів форуму – заступник голови фракції БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов. Він розповів, що попередньо було проведено опитування жителів, мета якого – з’ясувати думки містян про стан екологічної ситуації у місті.
За його словами, екологічна ситуація в місті задовільна. Завдання ж форуму – обговорити та віднайти шляхи розвитку та контролю за міським середовищем, аби Полтава мала статус «Екоеталон України». Тому думка громади важлива для вирішення цього питання. Також Олександр Глазов розповів про подальші плани роботи щодо покращення екологічного стану нашого міста:
– У цьому році ми виграли грантову програму, відповідно до якої маємо співфінансування Фонду Фрідріха Науманна. Це буде довготривала програма із закупівлі апаратури для проведення екологічних вимірів повітря в Полтаві і в подальшому вдосконалення екологічного стану.

Під час форуму учасникам презентували результати опитування жителів міста «Стан екологічної ситуації житлового середовища в Полтаві». Так, участь в опитуванні переважно взяли жінки – 57,2%, основний вік респондентів – 25–44 роки. Щодо «Чи вистачає в місті зелених насаджень для комфортних умов проживання?» думки респондентів поділилися майже порівну: «так» вважає 48,2% містян, «ні» – 51,8%. Понад 85% полтавців переконані: у місті потрібна система екологічного моніторингу та управління мікрокліматом житлового середовища.

Під час форуму директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко підкреслив, що створення екологічного та комфортного міста – один із пріоритетних проектів Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030»:
– Сьогодні ми з вами зробили крок до чистого та екологічного міста. Незабаром, як і інші міста України, приєднаємося до смарт-систем, які надають можливість автоматично фіксувати все, що вирішується та відбувається в місті. Тож запам’ятайте: усе залежить тільки від нас.

Руслана ДЗЮБА
Богдан Шевченко, 25.04.2019, 15:39155
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень