19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Якою буде подальша доля Прирічкового парку?

Олексій Чепурко.17 квітня відбувся круглий стіл «Кому потрібен Прирічковий парк?», участь у якому взяли представники міської влади та громадських організацій, що опікуються питанням збереження парку на Леваді.

Активісти зауважують, що нині існує необхідність розпочати роботи щодо його відновлення. Так, вони запропонували план дій із упорядкування зеленої території: треба визначити межі самого парку, виготовити технічну документацію для розчистки русла Ворскли, безпосередньо розчистка, розробка детального плану територій та безпосередньо реалізація проекту.

Заступник міського голови з питань ЖКГ, член команди «Рідне місто» Олексій Чепурко зауважив, що питання розвитку Прирічкового парку – дуже серйозне і потребує значних ресурсів:
– Робота щодо Прирічкового парку має бути проведена колосальна. Упорядковувати цю територію необхідно, щоб жителі міста почувалися там безпечно та комфортно. На жаль, нині ми не можемо спрямувати значне фінансування тільки на цей об'єкт, адже у місті є чимало проблем, які потребують розв’язання вже сьогодні. Разом з громадськістю ми повинні зосередити зусилля на створенні єдиної концепції розвитку парку, щоб ті ресурси та дії, які ми будемо вчиняти, незалежно від їх розтягнутості у часі та графіку фінансування, приносили якісний результат.
Під час наради директор КП «Декоративні культури» Сергій Луценко зауважив, що підприємство готове проводити там роботи, визначивши передусім межі парку.

Депутат міської ради Андрій Матковський зауважив, що перш ніж проводити роботи з проектування і реконструкції, необхідно вивчити думку людей, що відвідують цю зелену зону:
– У нашому місті є багато парків та скверів з фонтанами і доріжками, де люди можуть відпочити. Прирічковий парк має дещо іншу функціональну складову. Тут люди відпочивають як у природному куточку, тому постає питання щодо доцільності облаштування цієї зони як саме паркової. Можливо, потрібний інший підхід до облаштування цієї території.

Андрій Матковський.
Аби визначити, як саме організувати територію Прирічкового парку, необхідно створити проект, зауважують активісти. Депутат міської ради, фахівець КО «Інститут розвитку міста» Олександр Глазов розповів, що розглядалася можливість організації конкурсу на розробку концепції розвитку Прирічкового парку:
– «Інститут розвитку міста» підготував технічне завдання щодо проведення конкурсу на розробку концепції розвитку Прирічкового парку. Ми готові презентувати його громадськості, вислухати всі побажання та пропозиції. Головне – уже тепер визначити, яким саме має бути Прирічковий парк.

Окрім того, Олександр Глазов зауважив, що ведеться постійна робота із залучення грантових коштів на розвиток території.

За підсумками круглого столу представники міської влади й активісти вирішили: організувати презентацію технічного завдання щодо проведення конкурсу на розробку концепції розвитку Прирічкового парку; провести тут обстеження стану дерев, залучити бізнесові структури з метою прискорення розчистки парку; обмежити в'їзд до паркової зони для автотранспорту; встановити сміттєві контейнери вздовж лінії парку тощо.

Юлія РОМАНЕНКО
Богдан Шевченко, 25.04.2019, 16:50151
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень