19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Залучаючи молодь до розвитку міста: розпочалося втілення проекту «Програма молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування»

У Полтаві розпочався третій етап проекту «Програма молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування». 25 найактивніших, найрозумніших та найамбітніших юнаків і дівчат розподілили по управліннях та відділах виконкому, де протягом місяця вони зможуть ознайомитися з роботою органів місцевого самоврядування, отримати фахові знання та в подальшому реалізувати себе в професійній діяльності.

22 квітня розпочалася теоретична частина навчання стажистів. Цього дня молодь була розподілена по управліннях та відділах виконкому. Стартувала робота стажистів із зустрічі з заступниками міського голови та представниками депутатського корпусу міськради, а також знайомства з керівниками структур, у яких вони проводитимуть своє навчання.

До присутніх із вітальним словом звернувся голова однієї з найбільших фракцій у Полтавській міській раді Андрій Матковський. Він розповів, що подібну ініціативу із залученням молоді до розвитку міста вже втілювали 12 років тому. І тоді вона себе виправдала, адже до органів місцевого самоврядування прийшли кваліфіковані спеціалісти.

– Дуже важливо, що в нашої молоді знову з’явилася можливість познайомитися із діяльністю міської ради та її підрозділами. Тепер студенти наочно дізнаються, чим щодня займаються чиновники, з якими питаннями до них звертаються люди. Зрештою стажисти зроблять свої висновки, можливо, навіть запропонують якісь зміни, які покращать роботу наших органів місцевого самоврядування, – говорить Андрій Всеволодович. – Керівники ж управлінь та відділів зможуть залучити до роботи молодих людей з новими силами, ідеями та знаннями. А в перспективі разом із ними будуть розбудовувати Полтаву.

Автором ініціативи стажування молоді в органах місцевого самоврядування у Полтаві став заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов, реалізацією ж проекту опікується управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому.
Заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів із команди Андрія Матковського Людмила Бойченко (питання гуманітарної сфери) також привітала учасників молодіжного проекту, які успішно пройшли два попередні конкурсні відбори, і нині продовжать своє навчання:
– Бажаю всім успіхів, отримати позитив від стажування, гідно його пройти. І зрозуміти, що ви після 12-річної перерви – перший випуск тих стажистів, на яких ми очікуємо найближчим часом. Тож сподіваюся, що робота буде плідною.

Заступник міського голови з економічних і соціальних питань (команда «Рідне місто») Тетяна Юрченко наголошує:
– Я прийшла до міської ради з потужного підприємства й побачила, що чиновники застигли в зручному для себе середовищі й не хочуть рухатися, не хочуть відповідати на виклики часу. З таким підходом про зміни владної системи в Полтаві немає чого й говорити. Сподіваюся, що незаангажована молодь покаже більшим і меншим посадовцям, як потрібно працювати в ХХІ столітті – на користь громади.

Висловив підтримку ініціативі і студентський мер Полтави Сергій Шабельник. За його словами, суть цього проекту полягає в тому, що саме розвиток молодіжної політики – ключовий аспект ефективного функціонування молоді в органах місцевого самоврядування.
Також він вважає, що стажування для всіх учасників проекту стане гарним особистісним розвитком, а зрештою принесе розвиток нашому місту.

Проходитиме стажування в міському управлінні освіти і студент Ярослав Галєєв. Хлопець певний, що отримає від проекту необхідний досвід, який згодом буде застосовувати у своїй подальшій професійній діяльності:
– Це реально те місце, де можна здобути вагомі знання та потрібні навички, які у майбутньому обов’язково стануть у пригоді. Також мені імпонує, що існує і ймовірність працевлаштування.

Анастасію Голос розподілили до КО «Інститут розвитку міста». Дівчина каже, що зі шкільних років почала брати участь у самоврядуванні. Як стала студенткою Полтавської державної аграрної академії, очолила при ній студентську раду. Нині безпосередньо співпрацює зі студентським самоврядуванням міста:
– До цього мала багато спільних проектів із «Інститутом розвитку міста». Тому і вирішила спробувати свої сили в навчанні саме із цією організацією. Думаю, що тут отримаю неоціненний досвід.
Протягом тижня на стажистів чекає теоретична частина стажування. А до практичних занять вони мають приступити з 2 травня.

Юрій ІВАНОВ
Богдан Шевченко, 26.04.2019, 09:46151
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень