24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Сесія міської ради: бурхливі дебати і компромісні рішення

25 квітня відбулося засідання 22-ї сесії Полтавської міської ради сьомого скликання.

Перед початком роботи, відповідно до регламенту роботи міської ради, можливість виступити надали представникам громадськості, які звернулися до депутатів з тими чи тими проханнями, пропозиціями і зауваженнями. Вони стосувалися роботи громадського транспорту, медичного обслуговування, комунальних проблем, екології, вирішення різних соціальних питань, зокрема й безплатного харчування школярів молодших класів, надання матеріальної допомоги тощо. Стосовно всіх звернень дали доручення профільним службам.

За пропозицією депутата Юліана Матвійчука присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Загалом же до порядку денного сесії було внесено понад 60 питань, з яких 16 включено додатково.

Одним із найголовніших стало внесення змін до показників міського бюджету на 2019 рік. Депутати ухвалили збільшити доходну та видаткову частини загального фонду міського бюджету за рахунок перевиконання на суму 85800 тис. грн; субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку на суму 5818 тис. грн; субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на суму 1546,5 тис. грн; субвенції на забезпечення загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на суму 3498,2 тис. грн; субвенції на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров'я на суму 8946 тис. грн; субвенції з місцевого бюджету на утримання об’єктів спільного користування на суму 895 тис. грн.

Особливо бурхливе обговорення викликало питання проведення земельного аукціону щодо території колишніх артскладів, де планується створення нового міського мікрорайону. Історія ця тягнеться ще з 2006 року, оскільки справа гальмується тим, що там, імовірно, можуть бути масові захоронення жертв концтабору часів Другої світової («Полтавський вісник» неодноразово писав про цю проблему, востаннє – у №16 від 17 квітня ц.р.). Прикро, що на тлі всіх цих дискусій вийшло як у тій приказці: з водою вихлюпнули і хлопчика… Бо територія, яка за сучасними мірками розташована в центральній частині міста, поступово перетворилася на занедбаний «полігон» для безхатьків, бродячих тварин і сміттєзвалищ. Вийшло, як кажуть, що і сам не гам, і другому не дам. Ось і цього разу на сесію прийшла ціла група активістів та представників деяких громадських організацій, котрі в категоричній формі висловлювали свою незгоду з рішеннями, які навіть ще не ухвалені.

Проте скандалу, на який, певне, і сподівалися деякі гарячі голови, не вийшло: адже, навіть порушуючи регламент, представникам громадськості надали з цього питання більше часу і перед сесією, і давали можливість висловлюватися під час самого обговорення.

Інформацію ж цього приводу надавали начальник управління з питань містобудування та архітектури Микола Шевельов, перший заступник міського голови Андрій Лямін і начальник міського управління земельних ресурсів та земельного кадастру Юрій Трегубов. Останній навіть продемонстрував і прокоментував аерофотозйомку 1944 року, де відповідні ділянки ймовірної забудови було накладено на будівлі, які там колись були: «Зрозуміло, що під ними не могло бути поховань». Зазначалося також, що в договорах оренди земельних ділянок є запобіжні заходи на випадок виявлення поховань. Переможець аукціону ще має звернутися до отримання містобудівних обмежень і розпочинає роботи лише після експертизи та висновку ДАБІ. У разі виявлення решток орендар повідомляє про це міськраду та державні органи, які організують археологічні дослідження.

Голова фракції БПП «Солідарність» Андрій Матковський у своєму виступі зазначив: ще у радянські часи, коли до питань увічнення жертв нацизму ставилися не менш прискіпливо, тут проводилися дослідження і перезахоронення, для чого було відведено територію парку поблизу заводу «Лтава», встановлено меморіал Скорботній Матері. На його думку, на всіх 60 гектарах не може бути поховань, тож нема підстав для блокування всієї території і навіть, якщо на якійсь частині ділянки будуть знайдені рештки поховань, то влада матиме можливість організувати на цьому місті паркову зону та меморіал. Депутат запропонував утриматися від прийняття остаточного рішення, щоб відкинути всі сумніви в суспільстві та протягом місяця довивчити це питання і розглянути його вже на наступній сесії, а активістам – долучитися до цієї роботи.
Цю пропозицію підтримали і керівники фракцій ВО «Свобода» та «Об’єднання «Самопоміч» Юліан Матвійчук і Дмитро Сенчакович.

Тож ухвалили компромісне рішення, виключивши з нього одразу вісім лотів, які виставлялися на аукціон.
На сесії ухвалили й цілу низку інших актуальних рішень щодо питань життєдіяльності міста. Вони не викликали суттєвих зауважень і поправок, оскільки ретельно вивчалися й обговорювалися на засіданнях профільних депутатських комісій. Серед них і цілий пакет тих, що стосуються внесення змін до тих чи тих програм у галузі освіти, молодіжної політики, містобудування, житлово-комунального господарства тощо.

Павло ДОЛИНСЬКИЙ
Богдан Шевченко, 02.05.2019, 15:51233
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень