24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Як у Полтаві готуються до відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У Полтаві розпочали підготовку до відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цього приводу в міськвиконкомі відбулася робоча нарада, під час якої обговорили проведення основних заходів, приурочених до цих пам’ятних дат. Участь у ній узяли заступники міського голови, представники депутатського корпусу міськради та відповідальні за організацію тематичних заходів у місті.
Так, цього року 8 та 9 травня у Полтаві відбудеться ціла низка заходів як у центральній частині міста, так і на околицях.

Детально обговорили під час наради проведення традиційного для цієї дати заходу – покладання квітів до меморіалу Солдатської Слави. Депутат найбільшої фракції у Полтавській міській раді Андрій Матковський зауважив, що покладання квітів не обмежиться тільки урочистою ходою до Вічного вогню:
– Пам’ятний захід, урочисту ходу до монумента Солдатської Слави розпочнемо о 10.00, щоб було зручно полтавцям. Окрім того, запланували після покладання квітів концертну програму та частування солдатською кашею у парку ім.І.П.Котляревського – це час, коли ветерани, діти війни та всі, хто цього дня прийде вшанувати пам’ять полеглих, зможуть поспілкуватися, згадати своїх родичів, побратимів.

Аби пам’ятний захід був доступний для всіх, заплановано залучити до його проведення й перекладача жестової мови, аби забезпечити участь і осіб з інвалідністю. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко зауважила про необхідність залучення такого фахівця:
– До мене зверталися люди з порушеннями слуху щодо можливості сурдоперекладу на загальноміських заходах. Це дуже важливий момент, адже всі повинні мати змогу долучатися до міських заходів.

Організовуватимуться пам’-ятні зустрічі й на інших майданчиках міста, зокрема й на околицях. До організації залучатимуться районні у м.Полтаві ради:
– Свято відбуватиметься не тільки біля Вічного вогню. Перед владою стоїть завдання, щоб у кожному районі, кожному куточку Полтави, де живуть люди, які не можуть з якихось причин приїхати в центральну частину міста, зокрема ветерани, мали змогу долучитися до вшанування учасників Другої світової війни.

Окрім того, у рамках відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у загальноосвітніх закладах Полтави проходитимуть зустрічі з ветеранами та дітьми війни, тематичні вечори тощо.
Нагадаємо: під час засідання виконавчого комітету ухвалили рішення щодо відзначення у Полтаві Дня пам'яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а також рішення щодо тимчасового припинення руху транспорту 9 травня 2019 року на вулиці Європейській.

Так, 9 травня 2019 року з 8.30 по 11.00 на ділянці вулиці Європейської (від вулиці Шевченка до перехрестя з вулицями Раїси Кириченко і Кагамлика) буде тимчасово припинений рух транспортних засобів.

Юлія РОМАНЕНКО
Богдан Шевченко, 07.05.2019, 09:37122
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень