24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Рятувальники ознайомили школярів з правилами поведінки на воді

Учні старших класів полтавських шкіл №№2 та 20 ознайомилися з правилами поведінки на водоймах.
З настанням теплих днів на берегах Ворскли з’явилися перші відпочивальники. Цілком можливо, що будуть сміливці, які вже на Травневі свята відкриють купальний сезон, ще задовго до його офіційного початку. Варто знати, що ночі ще досить прохолодні й вода прогрівається не вище 20 градусів, що далеко до комфортної температури.

Знання та дотримання правил поведінки на воді – запорука безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Саме на їх пояснення для юнаків та дівчат звертають особливу увагу фахівці комунального підприємства «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради». Цього разу сюди завітали учні старших класів полтавських загальноосвітніх шкіл №№2 та 20.

Правила безпеки на воді не складні, існують доволі давно і за останні роки зазнали лише незнач-них змін, але їх знання врятує життя, переконаний начальник рятувально-водолазної служби Євген Савчук:
– Сьогодні учням ми показали, як вони повинні діяти, якщо на їхніх очах стався нещасний випадок, продемонстрували роботу водолазів нашої організації. Чому проводимо навчання для дітлахів з 12 років? Бо вони вже вважають себе самостійними. Можуть ходити на водойми самі без нагляду батьків чи дорослих. Та серед них є ті, які ще не вміють плавати, їм категорично заборонено без нагляду дорослих підходити до води.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради цього року купальний сезон розпочнеться 3 червня і продовжиться до 15 вересня. У межах міста визначені 11 місць масового відпочинку, нині фахівці нашої служби проводять обстеження цих акваторій.

Як урятувати життя, на практиці учням демонструє молодий водолаз Михайло Білаш, який працює на підприємстві шість років. За цей час, розповідає, бувало всякого, врятував не одну людину. Якщо стали свідком виникнення екстреної ситуації під час купання на водоймах, дає основні поради, як діяти:
– Коли ви відчуваєте, що тонете, найперше – не панікувати й даремно не витрачати сили. Гляньте навкруги. Якщо є хто на березі, покличте на допомогу. Якщо побачили потопельника, швидко оцініть ситуацію. Насамперед покличте когось на допомогу, киньте надувні предмети чи порожню пластикову пляшку, щоб схопився, викличте рятувальників та «швидку». Якщо впевнені у власних силах, добре плаваєте, підпливіть до того, хто тоне, і допоможіть дістатися берега. Найбільше таких випадків трапляється у розпал купального сезону в середині літа, коли люди масово відпочивають на пляжах на природі й зачасти вживають спиртні напої. Дев’яносто відсотків летальних випадків на водоймах пов’язані зі зловживанням алкоголю.

Протягом травня до настання літніх канікул фахівці рятувально-водолазної служби проведуть заняття з правил поведінки на воді для учнів старших класів шкіл №№21, 22, 12 та школи-інтернату №1.Володимир СУЛИМЕНКО

Богдан Шевченко, 08.05.2019, 11:12143
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень