24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Команда «Рідне місто» усуне затори на полтавських перехрестях

Затор на перехресті Європейської та Патріарха Мстислава (біля «Конкорду»).
Комунальники взялися за модернізацію світлофорів.

Розвиток цивілізації в нашому столітті означає перш за все збільшення кількості автомобілів. Цілком логічно, що останніми роками полтавські вулиці потерпають від перевантажень транспортом. Увечері на найбільших перехрестях утворюються затори. Рух затримується, водії, пасажири та пішоходи нервують. Виникають загрози аварійних ситуацій, часто з трагічними наслідками.

Світлофори вже не можуть упоратися з такими непередбаченими пробками. Річ не тільки в тому, що прилади часто ламаються. Ні, їхня робота потребує серйозних корективів на принциповому рівні.

«Рідне місто» розпочало модернізацію всієї світлофорної системи Полтави. Згідно з планом вона буде реалізовуватися поступово.

З чого почнуть впроваджувати інновації? На це запитання відповідає керівник КП «Міськсвітло», член «Рідного міста» Роман Кикоть:
– Кожен світлофорний об’єкт діє за добовою незмінною циклограмою: автоматично вмикається й вимикається. Цей негнучкий алгоритм роботи розроблявся в період, коли машин було значно менше, і на сьогодні дуже застарів. Потік авто збільшився, і ми бачимо, що є перехрестя, де потрібно змінити період горіння світлофорного сигналу. І таких місць чимало. До того ж, якщо світлофор виходить з ладу, про поломку ми дізнаємося від поліції чи відділу оперативного реагування міськвиконкому. А все це час і посилена небезпека дорожнього руху. Одне слово, ми з старими світлофорами наче сліпі. Щоб системно позбутися заторів, скористалися досвідом дніпровських фахівців. Вони зроблять необхідні замірювання руху транспорту в різних куточках Полтави. Ми матимемо точну картину на сьогодні. Цим керуватимемося при подальших діях.
А далі, отримавши дані про насиченість вулиць транспортом, «Міськсвітло» планує підключити світлофорні об’єкти до єдиної системи регулювання руху через GSM-модем. Робота світлофорів буде відслідковуватися в он-лайн-режимі. Інформація про проблеми на певному перехресті миттєво надходитиме на пульт керування, розташований на підприємстві.

Інновація дозволяє оперативно змінювати й синхронізувати роботу світлофорів (у тім числі тимчасово, на декілька годин або днів). Наприклад, щовечора на перехресті Європейської і Степового фронту з боку Розсошенців рух транспорту невеликий, а от із Алмазного – фактично безперервний. Тому диспетчер, враховуючи ситуацію, може зменшити сигнал на першому напрямку й продовжити на другому. Відповідно ця затримка чи, навпаки, прискорення, будуть враховані й на подальших перехрестях. Іншими словами, пробки «виштовхуватимуть» відразу ж після утворення. При теперішніх звичайних приладах це неможливо.

Також диспетчер відразу бачитиме, коли світлофор вийде з ладу. Як нині, чекати не доведеться – його відремонтують у найкоротший строк.
За попередніми даними, світлофори з GSM-модемами насамперед будуть функціонувати на низці перехресть: Київського шосе і Європейської, Європейської й Патріарха Мстислава, Гетьмана Сагайдачного – Степового Фронту, Сінній – Кагамлика – Європейської, на Героїв-чорнобильців поблизу ринку та інших. Решту 14 планують облаштувати по великому кільцю.

Комунальники обіцяють, що з новими світлофорами пробки в Полтаві зникнуть вранці, вдень і ввечері. Тобто дорогами міста можна буде вільно рухатися фактично цілодобово.

Житлово-комунальне господарство оновлюється. Команда Олександра Удовіченка діє.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Богдан Шевченко, 10.05.2019, 10:37139
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень