22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Уперше провели форум для жінок «Мама в темі»

У вівторок, 7 травня, у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка вперше провели форум для жінок «Мама в темі». Цей захід унікальний, оскільки покликаний пропагувати ідею позитивного материнства. Його організували управління у справах сім’ї, молоді та спорту, а саме відділ сім’ї та дітей разом із громадською організацією «Мама і я».

До форуму долучилося близько сотні полтавських матусь різного віку. Найстаршою учасницею стала 60-річна жінка, яка також почерпнула для себе багато корисної інформації.

Із вітальним словом до присутніх звернулася заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів із команди Андрія Матковського Людмила Бойченко. Вона підкреслила, що має двох дітей і цей захід для неї як матері теж цікавий:
– Форум спрямований на розвиток інституту сім’ї, популяризацію сімейних цінностей та материнства. Він покликаний допомогти матерям зробити їхніх дітей щасливими, не забуваючи при цьому і про власний розвиток. Також це майданчик, де жінка може знайти відповіді на багато нині актуальних запитань. Сподіваємося, що така нова форма спілкування мам дасть нам поштовх для того, аби цей захід став традиційним для нашого міста.

Під час форуму юристи управління юстиції Полтавської обласної державної адміністрації надавали безплатні консультації. Окрім того, всі охочі мали змогу у приватній формі поспілкуватися із психологами-практиками та експертами.
За словами начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту із команди Андрія Матковського Олени Бабенко, вони вирішили розширити горизонти співпраці не лише з молодіжними громадськими організаціями, але й звернути увагу на питання батьківства та виховання здорових стосунків у родині:
– Нас часто переконують, що бути мамою складно, що мама не зможе поєднувати материнство і роботу. Саме завдяки подібному заходу хочемо переконати людей, що це неправда і бути мамою зручно, модно та доступно. Звісно, ми розуміємо, що дітям завжди хочеться дати найкраще, але не слід забувати і про себе.

На заході діяло шість секцій, працювали модератори та професійні психологи, виступали експерти. Обговорювали синдром «поганої мами», актуальний для 80 відсотків матерів, які працюють, а подекуди мають навіть не одну, а кілька робіт.
Заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов підкреслює, що форум «Мама в темі» – це чудова комунікативна платформа для мам різного віку, які кожного дня докладають максимум зусиль для того, щоб їхні діти були розумними, здоровими та щасливими:
– Такі форуми лише започатковуються, але ми плануємо проводити їх регулярно, управління у справах сім’ї, молоді та спорту щороку розвиватиме та даватиме нові можливості для мам. Головний посил заходу: мама – це круто, мама повинна бути сучасною та орієнтуватись у темах, які виникають у повсякденному житті. Вона мусить не стояти на місці, а розвиватися та отримувати задоволення від того, чим займається.

Серед учасників форуму і 31-річна Діана Тривайло. Вона виховує двох дітей: 6-річну доньку Карину та 4-річного сина Івана. Каже: захоплена тим, що в Полтаві з’являються такі заходи.
– Подібний форум відвідую вперше, але сподіваюсь, що він стане традиційним. Мамою стала у 24 роки. Вважаю, що кожна жінка має постійно шукати себе, розвиватися не тільки як мама, але й як особистість. Потрібно шукати натхнення, адже, коли знаходиш себе в роботі чи хобі, то всі життєві завдання даються набагато легше. Нині в мене є свій бізнес, маю інтернет-магазин. Вважаю, що мені вдається поєднувати роботу та виховання дітей, а також розвивати себе.


Юрій ІВАНОВ
Богдан Шевченко, 10.05.2019, 11:00188
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень