24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

ЖКГ Полтави вчора й сьогодні: прибране сміття вивозять відразу

Узявши відповідальність за житлово-комунальне господарство Полтави, команда Олександра Удовіченка розв’язує проблеми, що накопичувалися роками.

Двомісячник чистоти та благоустрою проводять у Полтаві ще з кінця минулого століття. Ініціатива тодішнього міського голови Анатолія Кукоби була вчасною, логічною і тривалий час цілком себе виправдовувала. Із зими Полтава виходила сірою і брудною, тож комунальні служби докладали максимум зусиль, щоб зробити її чистою й ошатною.

Але в останні роки двомісячник перетворився на формальний чиновницький захід. Комунальники працювали у звичному режимі, який багато хто справедливо характеризував народним порівнянням: як мокре горить. Не дивно, що за такого ставлення Полтава з року в рік перетворювалася на занехаяне місто.

Цієї весни двомісячник чистоти та благоустрою завдяки заступнику міського голови, члену команди «Рідне місто» Олексію Чепурку відновлено в початковому повному форматі. Комунальні служби мають чітко визначені обсяги роботи. Щодня, згідно з планом, вони їх виконують і звітують про виконання, беручись назавтра до нових завдань.

Свідченням масштабності двомісячника стало масове долучення до прибирання Полтави її жителів. Люди виходять на суботники, щоб навести лад не тільки на території навколо своїх будинків, а й у місцях загального користування. Але після прибирань залишаються гори сміття. Що з ними робити?

– Цього року ми вийшли до людей з ініціативою організовано вивозити зібране ними після суботників сміття, – говорить керівник КАТП-1628, член команди «Рідне місто» Тарас Бойко. – Раніше такого не було, і нагорнуті купи після подібних заходів кілька днів розвіював вітер. Тобто вся робота виявлялася даремною. Тепер полтавці ставлять нас до відома заздалегідь, і сміття вчасно вивозиться.

Звертаються на КАТП-1628 жителі багатьох мікрорайонів – тут і Половки, і всі Сади, і Левада, і Поділ. Особливо відзначає Тарас Бойко співпрацю з головою Подільської районної в Полтаві ради, ще одним членом «Рідного міста» Євгеном Нагорним, який і сам організовує суботники, і завжди в курсі перебігу їх проведення на території району. За тиждень у середньому надходить до восьми звернень.

Вивозять сміття безплатно – витрати на транспорт закладені в графіки його щоденного руху. Використовують самоскид і навантажувач.

Якщо непотріб зібраний у пакетах – вантажать учасники суботників, при потребі працівники КАТП-1628 їм допомагають. Якщо ж купи просто нагорнуті на узбіччя, комунальники все беруть на себе.

– Ми без проблем забираємо сміття за зверненнями полтавців, – зазначає Тарас Бойко. – Скажу навіть більше: такі звернення допомагають нам працювати. Адже під час традиційних об’їздів містом ми отримуємо завдання ліквідовувати стихійні звалища, які утворюються, зокрема й після суботників. А так ми можемо швидко й якісно прибрати їх ще до того, як вони стають стихійними. Співпраця з полтавцями дає гарні результати.

Житлово-комунальне господарство оновлюється. Команда Олександра Удовіченка діє.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Богдан Шевченко, 13.05.2019, 15:17116
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень