22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Мистецький захід до Дня Перемоги: знайомство з історією та змістовне дозвілля

Після урочистостей на меморіалі Солдатської Слави з нагоди відзначення 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні епіцентр святкових подій перемістився в Авіамістечко. На території філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації відбулася мистецька програма «Рокам ніколи пам’яті не стерти».

Ветерани-авіатори традиційно вшанували своїх бойових побратимів, поклавши квіти до Вічного вогню.

Директор філії музею авіації Віктор Дейнега доклав чимало зусиль, аби цього дня численні гості побачили нову експозицію:
– Наш музей розвивається, і робимо все, щоб зберегти історію, а відвідувачам надавати цікаве й змістовне дозвілля. Сьогодні ми відкриваємо нову музейну експозицію «10-й танковий полк». Вона присвячена героїчній обороні Полтави у вересні 1941 року. Тоді на харківському напрямку оборони утворився стокілометровий розрив, радянське командування поставило завдання 10-му танковому полку затримати ворога на кілька днів, щоб провести перегрупування сил. Вояки героїчно захищали Полтаву, йшли вуличні бої, а тут, на території військового аеродрому, був останній рубіж оборони нашого міста. Полк відступив, лише коли не залишилося боєприпасів. Також сьогодні буде презентоване погруддя нашого земляка генерал-лейтенанта Василя Герасименка. Перший і єдиний нарком оборони УРСР, який у своїй діяльності не цурався української мови. Цей бюст передав особисто його син Олег Герасименко. Також представляємо барельєф маршала Радянського Союзу Кирила Москаленка, який передав командир 179-го навчального центру військ зв’язку. Дякую всім керівникам органів самоврядування, зокрема депутатам з команди Андрія Матковського та підприємцям за допомогу в створенні експозиції.

…Під звуки мелодій військового оркестру територію музею заповнюють сотні полтавців та гостей міста, ветерани війни і праці, Збройних сил України. Доки готується концертна програма, можна оглянути й сфотографувати безліч військових експонатів, експозицій, бюстів героїв, відвідати музей. Військовики, одягнені у форму тих часів, знайомлять присутніх зі зразками стрілецької зброї.

На сцену піднімаються почесні гості. Серед запрошених на свято і ветеран Другої світової війни Аркадій Петров. Сивочолий чоловік привітав присутніх з 74-ю річницею Великої Перемоги у найстрашнішій війні ХХ століття, а також подякував усім, хто піклується про долю ветеранів.
– Із 17 років мене призвали в армію, брав участь у боях. Ми, ветерани, не шкодуючи свого життя, втрачаючи свої бойових товаришів, пройшли крізь страшне пекло, аби тепер наші діти та внуки жили під мирним небом на нашій українській землі.

Для голови фракції БПП «Солідарність» у міській раді Андрія Матковського День Перемоги – одне з найголовніших свят:
– Сьогодні велике свято – свято Перемоги. Мільйони наших батьків та дідів віддали своє життя для майбутнього своїх дітей, онуків, правнуків... Коли відкриваємо наші сімейні альбоми, бачимо фотографії рідних людей, які справді брали участь у кровопролитних боях, відбудовували країну після війни. Якби не було цієї великої перемоги, не було б і незалежної України. І не було б Євросоюзу, до якого ми хочемо приєднатися. Тому в такий знаковий день ми низько схиляємо голови та загадуємо всіх солдат, які змогли звільнити Україну та Європу від нацизму.

Заступник міського голови з питань ЖКГ, член команди «Рідне місто» Олексій Чепурко підкреслив:
– На жаль, нині ми маємо значну проблему – втрачається живий зв’язок поколінь. Пам’ять про подвиг визволителів зникає, а то й штучно затушовується. Та попри зміни у владі й різні маніпуляції, ми як святкували День Перемоги, так і будемо його святкувати з великою шаною до ветеранів, з розумінням, що їхні героїчні вчинки – приклад для наслідування молодому поколінню, як треба любити свою державу, обороняти її та боротися за її незалежність.

Зі сцени свої виступи присутнім подарували кращі вокальні та хореографічні колективи міста. Такого масштабу концерт тут відбувся вперше. Традиційно свою звитягу продемонстрували вихованці військово-спортивного центру «Воїн». Відвідувачі святкового дійства мали змогу скуштувати смачної солдатської каші. У своїх відгуках люди висловлювали побажання й надалі проводити такі святкові заходи, де можна так цікаво й змістовно проводити сімейне дозвілля.


Володимир СУЛИМЕНКО
Богдан Шевченко, 16.05.2019, 12:18159
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень