22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві відбувся перший Міжнародний форум Інтегрованого розвитку міст

Сформувати національний майданчик для діалогу представників муніципалітетів великих та малих міст України, міжнародних фінансових і консалтингових організацій та бізнесу для обміном досвіду і спільної реалізації проектів у сфері розвитку міст – саме таку амбітну мету мав перший Міжнародний форум Інтегрованого розвитку міст, який відбувся у Краєзнавчому музеї ім.В.Кричевського. Захід організували за підтримки міської влади та в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Цього року основна тема – фінансування та планування міської інфраструктури.

Форум відвідали представники 80 муніципалітетів із 21 області України, а також іноземні гості з Німеччини, Швейцарії та Румунії – загалом понад 200 осіб, серед яких 16 міських голів.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Полтавської міської ради Віталій Нікіпелов зазначив, що на заході вирішувалося питання залучення ресурсів для реорганізації міської інфраструктури:
– Цьогорічний форум присвячений винайденню шляхів фінансування та плануванню оновлення інфраструктури міста. Завдяки спільним зусиллям громадських організацій, міської влади та бізнесу була створена відповідна концепція розвитку Полтави, яка отримала назву «Полтава-2030». Тож ми представимо певний досвід з розробки концепцій та виокремлення основних напрямків роботи.

Під час форуму відбулись виступи та презентації міжнародних фахівців з інтегрованого розвитку представників Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO). Досвідом розвитку міської інфраструктури поділилися представники міст-учасників, ДП «ДІПРОМІСТО», ІННОВАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ «Промприлад. Реновація».

Окрім цього, у програму заходу відбулась робота у чотирьох тематичних секціях:
– Інфраструктура нової економіки та ревіталізація занедбаних промислових зон;
– Соціальна інфраструктура. Якісне житлове середовище. Рекреаційна інфраструктура;
– Синьо-зелена інфраструктура міст. Адаптація до кліматичних змін;
– Транспортна інфраструктура. Плани сталої мобільності.

За словами заступника голови фракції БПП «Солідарність» з команди Андрія Матковського Олександра Глазова, лише спільними зусиллями та враховуючи досвід партнерів можна подолати проблеми сучасних українських міст:
– Дуже приємно бачити таку кількість учасників. Хоча форум і проводиться вперше, він уже встиг зацікавити не лише полтавців, але й представників вітчизняних та закордонних муніципалітетів. Основне питання заходу – розробка та обговорення концепції інтегрованого розвитку міст, яку вперше в Україні затвердила саме Полтава. Також завдяки спікерам було підсумовано основні світові практики реалізації проекту, що, безумовно, важливо для повноцінного та своєчасного розвитку українських міст.

Під час роботи форуму доктор інженерних наук та керівник департаменту міського планування міста Галле Бригітта Цігенбайн поділилася досвідом соціальних перетворень на благо містян, а також розповіла про німецький досвід створення якісного житлового середовища. Успіхи проекту у провідних містах Європи були наглядно продемонстровані доктором інженерних наук та інтегрованим експертом Утою Корнек. Вона наполягала, що для майбутнього міста важливо використати іноземний досвід, зберігаючи при цьому своєрідну унікальність. Неабияку увагу експерт приділила й адаптації до кліматичних змін та впровадженню сучасних біоадаптаційних технологій.

Міжнародний форум інтегрованого розвитку міст має стати щорічною подією та перетворити Полтаву на центр ділового туризму в Україні, як це і передбачено Концепцією «Полтава-2030».

Олександра ІОФФЕ

Богдан Шевченко, 17.05.2019, 12:00159
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень